Mokošová iba tesne bez medaily

Barbora Mokošová obsadila vo Varne so známkou 13,450 bodov na bradlách v rámci finálových súťaží World Challenge Cup 4. miesto.

Naša najúspešnejšia reprezentantka a členka klubu Slávia GC Bratislava sa v silnej konkurencii pretekárok z 30 krajín nestratila. Na bradlách, ktoré sú najsilnejším náradím našej olympioničky, potvrdila stabilnú výkonnosť. Umiestnenie na stupňoch víťazov uniklo Mokošovej iba o kúsok.

Tréner Martin Zvalo je s vystúpením svojej zverenky spokojný: „Barča zacvičila svoju náročnú zostavu na bradlách výborne. Pred blížiacim sa vrcholom sezóny, ktorým sú olympijské hry v Tokiu,  je to pre nás výborná motivácia a povzbudenie do ďalšej prípravy.“

Výsledky finále bradlá:
1.miesto – Uliana PEREBINOSOVA (RUS), 14,500
2.miesto - Diana VARINSKA (UKR), 14,200
3.miesto -  Kelly Jay SIMM (GBR), 13,650
4.miesto -  Barbora MOKOŠOVÁ (SVK), 13,450

V kvalifikácii štartovala Mokošová ešte na dvoch náradiach.
Na prostných obsadila 10.miesto (12,200) a bola druhou náhradníčkou do finále. Na kladine dosiahla známku 11,30.