25. ROČNÍK SLOVAK AEROBIC OPEN

Slovak Aerobic Open - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v športovom aerobiku otvorili tento rok brány už po 25.krát. 

Podujatie je najstaršou medzinárodnou súťažou v športovom aerobiku v Európe. Od piatku do nedele víta športová hala na Junáckej 8 vyše 600 pretekárov z 15tich krajín sveta. V piatkovej a sobotnej kvalifikácii videli diváci a odrozhodovali 2 skupiny rozhodkýň 304 zostáv. 

Do finále postupuje 8 najlepších z každej kategórie. Tieto zostavy sú na programe v nedeľu. Samostatne budú vyhodnotené aj Majstrovstvá Slovenska v športovom aerobiku pre rok 2024. 

Kvalifikáciu senioriek vyhrala Alena Učňová pred Britkou Lolou Lawrence a Češkou Sabinou Juránkovou. Trio našich junioriek Dorotka Orthová, Švecová Nikola, Vaceková Sofia postupujú do finále z tretieho miesta. Medzi jednotlivkyňami sa na 4. mieste umiestnila Dorotka Orthová.

Slovenky majú do finále divoké karty, uvidíme v každej kategórii vždy 3 najlepšie pretekárky, alebo triá, či skupiny zo slovenských klubov. 

Nedeľné finále môžete tiež sledovať online. Na stránke nájdete aj výsledky súťaže. Alebo príďte pretekárky podporiť osobne do športovej haly na Junáckej 8 v Bratislave. 

Štartová listina nedeľného finále

Tešíme sa na vás!


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu