MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE

V Mestskej športovej hale v Nitre sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike. Súťažili gymnastky takzvanej A kategórie. Predstavili sa seniorky, juniorky, pre-juniorky, nádeje aj žiačky. Spolu diváci videli 56 pretekárok , ktoré sa na majstrovskú súťaž kvalifikovali a mohli bojovať o tituly Majsteriek Slovenska. 

Medzi seniorkami zvíťazila Tereza Šaranová (TJ Slávia STU Bratislava) pred Berenikou Bujňačekovou (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady) a Laurou Fučelovou (ŠK ŠOG Nitra). Tereza pridala aj zlato v každom náčiní a dosiahla tak absolútny zlatý titul Majsterky Slovenska. Odnáša si tak z Nitry 5 zlatých medailí. Striebro a bronz si v jednotlivých náčiniach delili Laura a Berenika. Laura bola druhá v zostave so stuhou a kuželami, Berenika v obruči a lopte. 

Tereza Šaranová - foto: Miroslav Slávik

Juniorskú kategóriu vyhrala Natália Gašparová (TJ Rapid Bratislava) pred Xéniou Benkovitsovou (Golden Girls Gymnastics) a Ninou Cillingovou (TJ Rapid Bratislava). Vo nedeľných finálových zostavách junioriek boli stupienky víťazov pestrejšie. Natália pridala druhý deň zlato za zostavu s loptou, striebro za kužele, obruč aj stuhu. Soňa Mikundová (KMG Danubia) vyhrala v nedeľu kužele, obruč a stuhu. V lopte bola na druhom mieste Laura Biháryová (KMG Danubia), v zostave s kuželami skončila tretia Veronika Ivanová (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady), ktorá si zapíše aj bronz za zostavu so stuhou. Bronz za obruč si odnáša Nina Cillingová (TJ Rapid Bratislava). 

V kategórii pre-junioriek (ročník 2011) zvíťazila Sophia Izabella Mikloši (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady) pred Sofiou Babčaníkovou (ŠK ŠOG Nitra) a Lennou Vinczeovou (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady).

Natália Gašparová - foto: Miroslav Slávik

Víťazky ostatných kategórií: 

Staršie nádeje (r. 2012) - Gloria Falisová (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady)

Mladšie nádeje (r. 2013) - Salome Skačanová (ŠK ŠOG Nitra)

Staršie žiačky (r. 2014) - Natália Šaling (KMG Danubia Bratislava)

Mladšie žiačky (r. 2015) - Nela Kolmokov (ŠK ŠOG Nitra)

Všetky výsledky, ako aj záznam z podujatia nájdete na stránke rgform.eu

Dievčatám blahoželáme k titulom a ďakujeme organizátorovi, ŠK ŠOG Nitra za výborne pripravené preteky!

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu