MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V ŠPORTOVEJ GYMNASTIKE MUŽOV 2024

Slovenská výprava mužov a juniorov na Majstrovstvách Európy v Rimini má za sebou svoje vystúpenie. Medzi mužmi nás reprezentovali Oliver Kasala a Volodymyr Otreshko, medzi juniormi Sebastian Stračina a Sebastián Samson. Všetci sú zverencami trénera Martina Zvala. 

V kvalifikácii mužov sa Oliver Kasala umiestnil na 55. mieste (75,731 bodu).

"Oliver išiel do posledného náradia svoje životné preteky, no na posledných kruhoch nepochopiteľne pokazil v strede zostavy a stálo ho to okolo dvoch bodov", zhodnotil jeho cvičenie tréner Zvalo.

Volodymyr Otreshko sa umiestnil na 60. mieste (74,965 bodu). 

"Vlado zacvičil najlepšie ako vie. Je obrovská škoda, že na koni (jeho top disciplína) v úvode spadol, ale zvyšok docvičil prefektne. Dostal s pádom 13 bodov, na finále stačilo cca 14,3 bodu. Na veľkých pretekoch si ale obaja urobili osobáky, čiže ja som spokojný, škoda tých dvoch zaváhaní, ale taký je šport," ohodnotil aj Volodymyrove cvičenie tréner Martin Zvalo.

Oliver skončil na bradlách na 46. mieste, na hrazde na 60. mieste, čo sú všetko výsledky v prvej polovici štartového pola. Volodymyr aj s pádom na koni tiež skončil v prvej polovici, na 48. mieste.   

"Za nás to boli životné preteky, aj sme si spravili osobné rekordy vo viacboji na medzinárodnej úrovni. Mne sa nepodaril kôň, čo je mojou top disciplínou, spravil som chybu, ktorá ma stála finále", vyjadril sa Volodymyr. 

"Mne nevyšli kruhy", povedal Oliver, "ktoré patria medzi moje silné náradia a chyba ma stála asi 20 miest. Ale cítime sa po pretekoch dobre a máme obrovskú motiváciu cvičiť a zlepšovať sa."

Vo štvrtok cvičili juniori. Sebastián Samson a Sebastian Stračina. Chlapci neurobili žiadnu veľkú chybu. Stračina zacvičil výborne, boli to jeho prvé veľké preteky. Urobil si osobný výkon 72,532 bodu a stačilo to na 43. miesto. Sebastian Samson tiež zacvičil bez veľkej chyby, skončil na 48. mieste za 70,598 bodu. 

Kompletné výsledky nájdete na stránke smartscoring.com

Všetkým pretekárom blahoželáme k výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu! Rovnako celému tímu, trénerom Martinovi Zvalovi a Samuelovi Piaseckému a fyziterapeutovi Rastislavovi Petrilovi. Rozhodcovia Tibor Bohňa, Martin Čižmár aj Ľuboš Rupčík ešte zostávajú na svojich miestach na finálové preteky mužov a juniorov.

V nedeľu mužov vystriedajú ženy a juniorky. Naša výprava je už pripravená, budeme im držať palce!

rozhodcovia Tibor Bohňa - Martin Čižmár - Ľuboš Rupčík


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu