KV LEOTARDS TOUR 2024

KV LEOTARDS TOUR 2024 v Holandsku sa skončil pre slovenskú výpravu medailovou žatvou. Športové gymnastky sa v rámci prípravy na Majstrovstvá Európy v talianskom Rimini zúčastnili medzinárodných pretekov v holandskom Vlissingene. 

Lucia Dobrocká po ročnej pauze prešla viacbojom v plnej obtiažnosti, čo jej vynieslo 1. miesto. Napriek viacerým chybám počas cvičenia na bradlách, na ostatných 3 disciplínach podala Lucia výborné výkony a smerom k ME je to dobrá správa. Finále na preskoku (priemer 2 skokov 13.050 bodu) i kladine 12.200 bodu jej prinieslo opäť najcennejšie kovy.

Ema Bažíková sa umiestnila na 6. mieste. Nebyť zbytočného pádu na preskoku, vo finále by získala medailu. Rovnako smerom k ME sa jej výkonnosť postupne zlepšuje.

Juniorka Nela Ostrihoňová po vážnej chorobe nastúpila po 4 mesiacoch na svoje prvé preteky. Bolo cítiť trému, ktorá ju stála 2 pády, ale z najvyššou známkou na kladine 12.600 bodu, potvrdila, že môže na MEJ na tejto disciplíne zabojovať o dobrý výsledok. Celkovo skončila na 2. mieste.

Pretekárky štartujúce za kluby sa taktiež nestratili, keď v žiačkach po výborných výkonoch vyhrala s veľkým bodovým rozdielom Lucia Piliarová z KŠG Detva a hneď za ňou sa umiestnila jej oddielová kolegyňa Lilly Murínová. Za ŠK UMB Banská Bystrica štartovala Adela Rosputinská v seniorkách, ktorá napriek tomu, že jej súťaž nevyšla, prešla celý viacboj a na viacerých disciplínach zaradila nové cvičebné tvary. Nakoniec jej to stačilo na konečné 11. miesto.

Dievčatám gratulujeme k výkonom, ďakujeme za reprezentáciu a želáme ešte veľa síl v príprave na Majstrovstvá Európy 2024!

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu