1. KOLO SLOVENSKÉHO POHÁRA JIPAST V PARKÚRE

V Nitre sa 6.5.2023 uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára v parkúre. Predstavilo sa takmer 40 pretekárov a pretekárok v 7mich kategóriách v disciplíne FREESTYLE a 120 pretekárov v 9tich kategóriách v disciplíne SPEED RUN.

Najrýchlejšou ženou bola Barbora Gajdošová (Skill Lab Bratislava (Nitra)), ktorá pripravenú dráhu zdolala za 00:19,45 a zvíťazila tak v kategórii Starších žiačok.

Víťazky jednotlivých kategórií

Mladšie žiačky: Bibiana Boťanská (TJ Lokomotíva Bánov)

Juniorky: Adela Reľovská (AriwaGym)

Seniorky:  Barbora Rovná (Pohybovňa)

Medzi mužmi bol najrýchlejší Esteban Malaga (Pohybovňa) za 00:15,35, súťažil v kategórii mužov.

Víťazi ostatných kategórií

Mladší žiaci A: Milan Čajka (CGŠ Prievidza)

Mladší žiaci B: Sebastián Šavel (Skill Lab Poprad)

Starší žiaci: Alan Jozef Vasičák (Skill Lab Poprad)

Juniori: Šimon Gažík (Pohybovňa)

VÝSLEDKY SPEED RUN

V disciplíne FREESTYLE štartovali iba 2 ženy/dievčatá. Najvyššie hodnotenie spomedzi všetkých pretekárov (aj mužov) získala opäť Barbora Gajdošová (25,5 bodu) v kategórii starších žiačok. V kategórii žien získala Sandra Urbanová 19 bodov.

Víťazi mužských kategórií

Muži: Teodor Vyšinský (Argi Academy)

Juniori: Bruno Bezák (Skill Lab Poprad)

Starší žiaci: Matúš Gajdoš (CGŠ Prievidza)

Mladší žiaci B: Daniel Magic (Skill Lab Bratislava (Nitra))

Mladší žiaci A: Tomáš Fabšík (Argi Academy)

VÝSLEDKY FREESTYLE

Všetkým pretekárom blahoželáme, ďakujeme organizátorom Skill Lab Nitra a vás pozývame na ďalšie kolo Slovenského pohára v parkúre, ktoré sa uskutoční 20.5. v Poprade!