V SENCI SA STRETLI PARKOURISTI NA SEMINÁRI TRÉNEROV

V Senci, v telocvočni Big Street Project sa stretlo cez 30 parkouristov na prvom seminári trénerov organizovanom pod hlavičkou SGF. Zastúpených bolo 9 slovenských a 1 český parkourový klub.

Účastníkov privítala prezidentka SGF, Monika Šišková a predseda sekcie Martin Csiaki zhodnotil uplynulú sezónu.

Reprezentačný tréner Stanislav Pálka účastníkom priblížil svoje skúsenosti na World Cup Sofia 2023. Krátko pred obedom bol čas venovaný na antidopingové vzdelávanie, ktoré prišla predniesť PharmDr. Kamila Chomaničová, PhD. Poobede bol program venovaný plánom sekcie na rok 2024 a administratívnym činnostiam klubov.

Druhý deň sme privítali hosťujúcich lektorov z Čiech, ktorí viedli nedeľný program seminára. Martin Honzek nás oboznámil v skratke s históriou a vývojom parkouru ako vo svete tak aj v Čechách a na Slovensku a všeobecne vysvetlil hodnotenie, ktoré si poobede mali možnosť účastníci aj vyskúšať.

V praxi si účastníci vyskúšali hodnotenie výkonov v kategórii free style a v dvojiciach si navzájom udeľovali známky. Druhú polovicu nedeľného programu viedol Martin Chromeček, ktorý má v súťažnom parkoure osobnú skúsenosť. Odovzdal účastníkom praktické rady a tipy ako viesť tréning. Nedeľný program bol teda obohatený o praktické ukážky, tréneri, mnohí z nich aktívni pretekári si navzájom odovzdávali a konzultovali praktické rady a tipy. 

Ďakujeme organizátorom aj prednášajúcim a veríme, že si všetci zúčastnení odniesli cenné informácie na zlepšenie svojich výkonov ako aj výkonov svojich zverencov. Parkouristi sa stretnú aj v marci na školení rozhodcov, ktoré sa uskutoční už 16.3.2024 v Žiline. Všetky info nájdete na našej stránke.


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu