Otvorené majstrovstvá Litvy v športovom aerobiku

8.-9. septembra 2017 sa v Litve, v meste Jonava, uskutočnil 3. ročník Otvorených Majstrovstiev, ktorého sa po prvýkrát zúčastnili aj naše pretekárky.

V kategórii senioriek nás reprezentovala naša jednotka Anita Lamošová z VŠK FTVŠ UK Bratislava, ktorá vo finále podala vynikajúci výkon a v kategórii jednotlivkýň senioriek zvíťazila s počtom bodov 20,200. V kategórii AG2 nás reprezentovala Simona Čurilová, taktiež z VŠK FTVŠ UK Bratislava, ktorá do finále postúpila z druhého miesta so ziskom bodov 17,950 a vo finále si svoj výkon ešte vylepšila a získala 18,050, aj keď to na najvyššiu priečku nestačilo. Naša tretia zástupkyňa Viktória Veľká z KŠA Nitra sa predstavila v kategórii ND a obsadila v kvalifikácii 2. miesto s počtom bodov 16,300 a vo finále 3. miesto napriek mierne vylepšenému výkonu so ziskom bodov 16,450.