1. KOLO SLOVENSKÉHO POHÁRA MAAD V MODERNEJ GYMNASTIKE

Prvý ročník Slovenského pohára MAAD v modernej gymnastike sa konal v Prešove, zúčastnilo sa ho celkovo 15 klubov z celého Slovenska.

Súťaže sa zúčastnilo vyše 170 gymnastiek gymnastiek, ktoré súťažili v deviatich kategóriách.

Vzhľadom k tomu, že súťažný program všetkých gymnastiek bol časovo veľmi náročný, gymnastky odcvičili menej zostáv ako majú v súťažnom programe. Výnimkou boli gymnastky z kategórie nádeje A, ktoré odcvičili štvorboj, 2 zostavy v sobotu a 2 zostavy v nedeľu a mladšie žiačky roč. 2014, ktoré majú len 2 zostavy.

Na stupňoch víťazov sa vystriedali gymnastky z deviatich klubov. Najviac medailových ocenení si odniesol Športový klub ŠOG Nitra a za ním TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady.

Medzi seniorkami v kategórií A zvíťazila reprezentanka Michaela Žatková (TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady). 2. miesto si odniesla Nina Dzurošková (ŠK LM Liptovský Mikuláš). Na 3. mieste sa umiestnila Tereza Šaranová (Slávia STU Bratislava).

V B kategórii senioriek sa predstavilo 12 pretekárok.

1. Lucia Novosadová (ŠK Juventa Bratislava)
  2. Liana Horváthová (TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady)
  3. Simona Kordošová (ŠK Liptovský Mikuláš)

Najpočetnejšou kategóriou bola kategória mladších žiačok B, ročník narodenia 2014, kde štartovalo 34 gymnastiek. Víťazkou tejto kategórie sa stala Maya Ema Karasová (ŠK ŠOG Nitra).

Pretekárkam blahoželáme k výkonom a ďakujeme klubu Charm Prešov za organizáciu pretekov!

Kompletné výsledky nájdete na stránke: 1. kolo Slovenský pohár MAAD 2023