SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Uź tento víkend 32. GYM FESTIVAL 2019

Najlepšie gymnastky zabojujú už tento víkend 1. - 2.6.2019 v Trnave  na tradičných medzinárodných pretekoch športovej gymnastiky žien - na 32. ročníku Gym Festivalu .

Každoročné prestížne medzinárodné podujatie GYM FESTIVAL je oslavou športovej gymnastiky a prehliadkou tých najlepších gymnastických výkonov. Slovenská gymnastická federácia a Klub gymnastických športov Slávia Trnava privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave, už tento víkend 1. a 2. júna 2019, spolu 64 pretekárok všetkých vekových kategórií z 9 krajín sveta.


V rámci 32. ročníka GYM festivalu Trnava 2019 sa môžu diváci tešiť na atraktívne výkony  našej jednotky Barbory Mokošovej, ktorá sa po zranení vracia späť na súťažné pódiá. Pre ďalšiu slovenskú reprezentantku Chiaru Bunce to bude posledná súťaž na Slovensku pred štartom na Európskych hrách v Minsku, na ktoré sa prebojovala a bude na nich štartovať už v júni. Medzi jednoznačné favoritky súťaže tiež patrí Noemi Makra z Maďarska. 


V rámci Gym festivalu je vyhlásených viacero súťaží. Uskutoční sa už 51. ročník Pohára starobylej Trnavy, čo je jedna z najstarších súťaží žiačok v Európe. Je to súťaž dvojčlenných družstiev a prihlásených je 24 žiačok. 

Ďalšou súťažou sú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska junioriek a senioriek v športovej gymnastike. „V tejto kategórii budú mať diváci príležitosť uvidieť naše najlepšie juniorky, ktoré zabojujú o nomináciu na Európsky mládežnícky olympijský festival, ktorý sa bude konať v júli v Baku. 

V súťaži senioriek a junioriek, kde je prihlásených 12 žien a 28 junioriek, sa bude súťažiť okrem medailí aj o finančné odmeny, ktoré venuje jeden z organizátorov - Klub gymnastických športov Slávia Trnava - vo výške 3 000 € pre seniorky a 2 000 € pre juniorky. 

Už tradične budú vyhlásené aj špeciálne ocenenia – Memoriál Jána a Heleny Novákových a Memoriál Vojtecha Schöna za najlepšie športové výkony. 


Účasť okrem domácich klubov bola potvrdená pretekárkami z Maďarska, Poľska, Slovinska, Moldavska, Rumunska, Ukrajiny, ale aj z ďalekého Turecka a Malty. 


Novinkou podujatia, ktorú ocenia predovšetkým športoví fajnšmekri, je nový program na spracovávanie výsledkov a použitie svetelných ukazovateľov na zverejnenie známok okamžite po odcvičení každej pretekárky. 


PROGRAM:

SOBOTA, 1.6.2019: 

10,00 MM SR junioriek

14:00 Slávnostné otvorenie Gym Festivalu

14,30 MM SR senioriek

18,00 Pohár Starobylej Trnavy, súťaž žiačok

NEDEĽA: 9,30 - 12,30 finále na náradí seniorky, juniorky