FIG WORLD CUP MILAN 2023

Účasť na pretekoch svetového pohára v modernej gymnastike bola pre Michaelu Žatkovú poslednou previerkou pred Majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia 23.-27.8. v španielskej Valencii. 

Vo viacboji sa umiestnila na 49. mieste s počtom bodov 99,950. V jednotlivých zostavách získala najvyššiu známku za cvičenie s kuželami 26,100 bodu a 46. miesto.

V kvalifikácii sa na prvom mieste umiestnila Darja Varfolomeev z Nemecka (137,200 bodu) pred domácou Sofiou Raffaeli (136,700 bodu) a Stilianou Nikolovou z Bulharska (135,050 bodu). 

"Na cvičení Mišky Zatkovej bola cítiť súťažná pauza z veľkých podujatí. V každej zostave boli či už menšie alebo väčšie chyby aj zo stresu. Ukázala však, že ani po chybe neprestáva pracovať a do každej zostavy išla v plným nasadením. Svetový pohár v Miláne berieme ako dôležitú skúsenosť. Vieme na čom ďalej pracovať. Po tejto súťaži do zostáv zapracujeme menšie zmeny a budeme sa snažiť pripraviť formu tak, aby na blížiacich sa majstrovstvách sveta predviedla to, čo vie ukázať na tréningoch", zhodnotila Michaelin výkon jej trénerka Dominika Selecká. 

Michaela Žatková bude našou jedinou pretekárkou na Majstrovstvách sveta 2023, držíme jej palce, aby sa pripravila čo najlepšie a predviedla vyrovnané výkony. 

Kompletné výsledky pretekov Svetového pohára v Miláne 2023 nájdete TU

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu