VÍŤAZI SLOVAK PARKOUR OPEN 2024 - FREESTYLE

V druhej časti nášho článku vám priblížime víťazov Slovak Parkour Open v disciplíne freestyle. 

Pripomenieme, že Bratislava hostila najlepších pretekárov z českej a slovenskej reprezentácie v parkoure na 2. ročníku Slovak Parkour Open - Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v parkoure. K českej a slovenskej reprezentácii sa pridali pretekári z Bulharska, Chorvátska a Austrálie. V areáli Decathlonu Pharos sa zišla stovka pretekárov. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v disciplínach speed run a freestyle boli vo všetkých vekových kategóriách vyhodnocované v sobotu. V nedeľných finále sa predstavili seniori a juniori, ktorí bojovali o tituly v medzinárodných pretekoch.

Medzi mužmi sa vo finále predstavilo 6 pretekárov. Medzi Slovákov a Čechov sa dostal aj Austrálčan Zahn Aston. Zvíťazil Antonín Kolenovský (CZE) s náskokom 5,5 bodu pred Martinom Chromečkom (CZE) a najlepším zo Slovákov Róbertom Košarkom

Medzi ženami sme videli iba 2 pretekárky, Bára Krčmářová získala 22 bodov a Sára Urbanová 19 bodov. 

Medzi juniorkami bolo poradie vo finále rovnaké ako na sobotných Majstrovstvách Slovenska. Zvíťazila Silvia Bírová (Skill Lab Poprad) pred Viktóriou Rišovou (Pohybovňa) a Anitou Šefčíkovou (Pohybovňa). 

Medzi juniormi tiež dominovali pretekári z Čiech. Zvíťazil Ondra Cuřín pred Patrikom Achbergerom a Oliverok Klúčikom z Gymnastického centra Malina. 

Patrik Achberger (predposledný trik vo videu) sa stal aj víťazom súťaže Best Trick, kde parkouristi predvázali svoje najlepšie triky. Zostrih niekoľkých z nich si môžete pozrieť v našom videu. Zaujímavosťou je, že slovenský pretekár Jakub Vavrík (posledný trik vo videu) predviedol unikátny trik Double Swing Cast (dvojité salto v zadnom kmihu z hrazdy), čo je extrémne náročný trik, keďže rotácia sa vytvára protipohybom. V Európe ho predviedli pravdepodobne len 2 parkouristi na oficiálnej súťaži a vo svetovo asi piati. Jakub Však svoj trik nepredviedol úplne čisto, preto si rozhodcovia vybrali za víťaza tentokrát Patrika Achbergera. Všetkým pretekárom však "klobúk dolu" pred ich výkonmi a nasadením. 

 

Atmosféra na súťaži bola perfektná a veríme, že o rok uvidíme opäť najlepších pretekárov nielen zo Slovenska a Čiech, ale z viacerých iných krajín. Budeme sa tešiť opäť 7.-8.6.2025, tentokrát na námestí pred Euroveou v Bratislave. 

 

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu