Trojica športových gymnastov na Memoriáli Jana Gajdoše

Počas víkendu sa reprezentácia žiakov SR zúčastnila v Brne tradičných medzinárodných pretekov v športovej gymnastike mužov – 29. ročníka Memoriálu Jana Gajdoše.

Preteky s dlhoročnou tradíciou sú súťažou družstiev žiačok a žiakov. Zároveň preteky družstiev sú kvalifikáciou do finálovej súťaže nasledujúceho dňa, kde pretekajú zmiešané družstvá dvojíc (žiačka-žiak).
Na tohtoročných pretekoch Slovensko malo zastúpenie iba v mužskej časti, kde v konkurencii 41 pretekárov zo 4 štátov (AUT, HUN, SVK, CZE) Slovenskú gymnastickú federáciu reprezentovala trojica pretekárov v zložení Samson Sebastián, Kremnický Peter a Stračina Sebastián.

"Družstvo Slovenska skončilo na 6. mieste. Družstvá pretekali v zložení 3+1. Výsledok družstva tvorili 3 najlepšie známky na každom náradí. Skutočnosť je taká, že už niekoľko rokov nie sme schopní poslať na tieto preteky 4 chlapcov, ako všetky ostatné družstvá, čo je veľká škoda. Z toho dôvodu nie je nárok na chyby, každá známka sa počíta do celkového hodnotenia. V súťaži jednotlivcoch Sebastián Samson obsadil 14. miesto,  Peter Kremnický skončil na 15. mieste. U oboch chlapcov vidieť progres a zlepšenie o 10 priečok oproti poslednému ročníku. Obaja postúpili do finálovej súťaže zmiešaných dvojíc. Sebastián vypadol v prvom kole, Peťo sa dostal až do posledného kola. Žiaľ, dva pády z koňa zmiešnú dvojicu (Kremnický – Mašová) obrali o umiestnenie na stupňoch víťazov. Dvojica obsadila konečné 4. miesto.
Sebastián Stračina skončil vo viacboji na 21. mieste. Pre neho to boli prvé veľké medzinárodné preteky a zvládol ich výborne, škoda dvoch zaváhaní. Celkovo som s výkonmi chlapcov spokojný aj napriek niektorým nezdarom“,