TAMARA USTOHALOVÁ DRUHÁ V KONEČNOM HODNOTENÍ ČESKÉHO POHÁRA

Počas 4. záverečného kola Českého pohára v skokoch na trampolíne bola súťaž skokaniek veľmi vyrovnaná. Tamara Ustohalová nakoniec obsadila 2. miesto. Vo všetkých súťažiach vyhrala kvalifikáciu svojej kategórie, no vo finále jej chýbalo povestné športové šťastie. Vzhľadom na fakt, že súťaží iba krátky čas, je to pre ňu mimoriadny úspech. Celkovo skončila Tamara v poradí ČP na 2. mieste. Zároveň si týmto výsledkom "vyskákala" budúci rok účasť v A kategórii, medzi najlepšími skokankami Česka.

Tamara Ustohalová a si  českou kolegyňou Klárou Milerovou trúfla nastúpiť aj na súťaž dvojíc. V kvalifikácii sa dievčatá umiestnili na 6. mieste. Vo finále bohužiaľ svoj výsledok nezopakovali a celkovo skončili na 8. mieste. 

Kristína Kusnyírová sa v juniorskej kategórii sa počas pretekov Českého pohára pravidelne umiestňovala v prvej polovici štartového pola. Vo 4. kole ČP sa umiestnila na 13. mieste. Medzi juniorkami patrí medzi najmladšie pretekárky, čo pri jej výsledkoch naznačuje veľký potenciál do budúcna. Celkové 9. miesto v rebríčku ČP 2023 to určite potvrdzuje. 

Výsledky Českého pohára 2023

Srdečne dievčatám blahoželáme a tešíme sa, že ich uvidíme súťažiť už onedlho aj u nás. Naše skokanky čaká tento rok posledná súťaž v novembri. Na domácej pôde, v Košiciach sa predstavia na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska (2. ročník Veľek ceny Košíc), ktoré sa uskutočnia 18.11.2023. 

17.11. si klub Trampolíny Košice spolu s časkými kolegami z Trampolíny Patrman pripravili seminár v skokoch na trampolíne. Všetci gymnastickí tréneri sú vítaní. 

Pozvánka na seminár

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu