SVETOVÝ POHÁR V PARKOURE MONTPELLIER 2024

Na pretekoch Svetového pohára v Montpellier (FRA) sa predstavila šestica našich parkouristov. 

V disciplíne freestyle štartovali Martin Cabadaj, Bruno Bezák a Jakub Vavrík. V disciplíne speed run to boli Esteban Malaga, Bruno Klembala a Róbert Košarko. Vo Francúzsku ich sprevádzali tréneri Stanislav Pálka a Martin Csiaki. 

Naši chalani sa pri svojej premiére vo Francúzsku nestratili. Najlepsší výsledok sa podaril Estebanovi Malagovi, ktorý v speed-e obsadil výborné 16. miesto s časom 32,67 sekúnd! Štartovalo 48 pretekárov z 27 krajín. 

Róbert Košarko sa umiestnil na 28. mieste (34,60 sek.) a Bruno Klembala skončil na 33. mieste (40,03 sek.). Víťazom sa vo finále stal Čech Jaroslav Chum. 

V disciplíne freestyle sa najlepšie z našich umiestnil Martin Cabadaj na 33. mieste (18,30 bodov), 36. miesto patrí Brunovi Bezákovi (17,90 bodu) a tesne za ním skončil Jakub Vavrík (17,50 bodu). Víťaz Nathanael Trier (FRA) si z 8 členného finále odnáša 31,70 bodu.

Chalanom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu a veríme, že v pretekoch so svetovou špičkou nabrali motiváciu a inšpiráciu do ďalších tréningov. 

Najbližšie ich môžete vidieť 25.5. v Aréne Poprad, na 3. kole Slovenského pohára. V medzinárodnej konkurencii pretekárov z Česka, Bulharska a Chorvátska sa predstavia v Bratislave 8.-9.6. na Slovak Parkour Open. 

Výsledky 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu