SÚŤAŽNÁ PREVIERKA V RAKÚSKU - AUSTRIAN TEAM CHALLENGE

V rakúskom Linzi sa naše ženské družstvo zúčastnilo medzinárodného 4 stretnutia s rakúskymi, českými a švajčiarskymi pretekárkami. Pre ostatné štáty to boli nominačné preteky na Majstrovstvá sveta 2023. Za Rakúsko a Česko sa zúčastnilo 9 pretekárok, obe krajiny vytvorili po 2 družstvá. V súťaži nastúpilo 5 švajčiarskych gymnastiek a Slovensko reprezentovali Barbora Mokošová, Adela Balcová a Ema Bažíková. Sprevádzali ich tréneri Stanislav Kútik, Martin Zvalo a rozhodnyňa Michaela Černáková. 

Výkony našich pretekárok zhodnotil tréner Stano Kútik: 

"Najlepší výkon z našich pretekárov podala podľa očakávania Barbora Mokošová, ktorá nemala žiadne zaváhanie a obsadila 5. miesto. Jej príprava tiež smeruje k MS a vidno, že robí všetko aby si vybojovala účasť na olympijských hrách.

Dobrý výkon podala Adela Balcová na troch náradiach, len škoda, že jej nevyšli bradlá, kde urobila tri pády. Ale už predviedla náročnú zostavu, ktorú cvičila na pretekoch prvýkrát. Keď ju stabilizuje výrazne sa posunie vo výsledkoch v štvorboji.

Ema Bažíková nepodala taký výkon, ako v tréningoch a urobila po jednom páde na preskoku, bradlách a kladine. Hlavne jej silné náradie nepochopiteľne pokazila, čo potom ovplyvnilo jej cvičenie na ďašich dvoch náradiach.

Pre naše pretekárky to boli prvé preteky v druhej časti roka, kde ukázali svoj potenciál. V ďalšom období sa môžu výrazne posunúť vpred."

Ďakujeme trénerom za prípravu dievčat počas prázdnin a rozhodkyni Michaele Černákovej za rozhodovanie na súťaži v Linzi. Poďakovanie patrí aj Se SGF za vytvorenie podmienok na vycestovanie na súťaž v Linzi, dodal tréner. 

Viac fotografií nájdete v článku na stránke Rakúskeho gymnastického zväzu

Výsledky

Dievčatá majú najbližšie pred sebou preteky FIG World Challenge Cup, ktoré sa uskutočnia 8.-10.9. v Szombathely (HUN) a potom už bude Barbora Mokošová smerovať na olympijskú kvalifikáciu počas Majstrovstiev sveta v Belgicku. Držíme palce!


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu