SLOVENSKÉ DRUŽSTVO ŽIEN VYBOJOVALO 19. MIESTO NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY V RIMINI

Naše dievčatá skončili v tímovej súťaži na Majstrovstvách Európy v Rimini na peknom 19. mieste za 144,063 bodu.

Vo viacboji si spomedzi našich dievčat vybojovala najlepšie umiestnenie Barbora Mokošová - 44. miesto (48,935 bodu).

Lucia Dobrocká obsadila 46. miesto (48,699 bodu) a Sára Surmanová 73. miesto (44,638 bodu). Víťazkou viacboja sa stala Manila Esposito (ITA) s počtom 55,432 bodu.

Barbora Mokošová skončila na bradlách na 32. mieste. Za preskok si Ema Bažíková zapíše 30. miesto a Lucia Dobrocká 33. miesto. Adela Balcová si odnáša najlepšie umiestnenie na bradlách a to 59. miesto. 

"Celkovo hodnotím účasť družstva pozitívne. Krátko pred majstrovstvami bol kvôli zraneniam viacerých pretekárok ohrozený ich štart v 4boji. Len krátko pred odchodom do Talianska sme sa dozvedeli, že Barbora Mokošová nakoniec v 4boji šatrovať bude, rovnako aj Sára Surmanová. Lucia Dobrocká sa pripravovala celý čas na 4boj. Adela Balcová kvôli zraneniu achilovky štartovala iba na bradlách a na kladine a preto musela Ema Bažíková "zaskakovať" na prostných," zhodnotila Katarína Krekáňová, predsedníčka sekcie športovej gymnastiky žien. 

"Dnes boli Barbora a Lucia oporami družstva. Obe dnes zacvičili veľmi dobrý 4boj, aj keď s nejakými chybami. Ema a Sára bohužiaľ pokazili prostné, ale napriek tomu, som s výkonom celého družstva veľmi spokojná, 19. miesto je dobrý výsledok. Veríme, že do budúcna budeme mať na čom stavať. Musíme ale tvrdo pracovať na choreografiách jednotlivých zostáv a zvyšovaní obtiažnosti," dodala Katarína Krekáňová, "musím vyzdvihnúť prácu celého tímu tu v Rimini, najmä fyzioterapeuta Zdenka Ďuriša, ktorý urobil maximum, aby dievčatá mohli štartovať v čo najlepšej forme."

Dievčatám blahoželáme k výsledkom, ďakujeme za výkony a reprezentáciu nielen im, ale celému tímu! Zajtra ešte budeme držať palce Nele Ostrihoňovej od 18:00 v súťaži junioriek.

Všetky výsledky nájdete na: https://results.smartscoring.com

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu