Slovenský pohár JIPAST v športovom aerobiku - 1.kolo

Počas víkendu 14. mája 2022 sa v Centre gymnastických športov v Malinove, konalo  1.kolo Slovenského pohára JIPAST  žiackych kategórií v športovom aerobiku.

Pretekárky súťažili celkovo v troch vekových kategóriách. Počas celého dňa bolo na čo pozerať a keďže aktuálna pandemická situácia je bez obmedzení, potešil aj hojný záujem divákov.

Royal Aerobic Club Bratislava                  5

Organizátorom bol Klub gymnastických športov Slávia Trnava. Za výdatnej pomoci tréneriek klubu a rodičov boli súťaže pripravené na veľmi dobrej materiálnej a organizačnej úrovni.

Hlavnou rozhodkyňou bola Oľga Kyselovičová.

Najúspešnejším klubom bol bezpochyby VŠK FTVŠ UK Bratislava, keď pretekárky klubu zvíťazili  skoro vo všetkých súťažiach, v ktorých štartovali.  Dve víťazstvá zaznamenali dievčatá z Inter Aerobic Bratislava. Výkonmi a umiestneniami sa tomuto klubu priblížili dievčatá z KGŠ Slávia Trnava a Inter Aerobic Bratislava a taktiež KŠA Nitra a Slávia PU Prešov. Na stupni pre víťazov stála taktiež pretekárka z CGŠ Prievidza.