SLOVENSKÉ SKOKANKY V KVALIFIKÁCII MAJSTROVSTIEV EURÓPY 2024

V portugalskom meste Guimaraes prebiehajú od 3. - 7.4.2024 Majstrovstvá Európy v skokoch na trampolíne, double mini trampolíne a tumblingu. Slovensko má po 19 rokoch opäť zastúpenie na tejto vrcholnej súťaži.

17 ročná Tamara Ustohalová, súťažiaca medzi seniorkami sa predstavila na olympijskej trampolíne aj na double mini trampolíne (DMT). Jej klubová kolegyňa, juniorka Kristína Kusnyírová skákala na olympijskej trampolíne. Obe dievčatá sú členkami jediného klubu skokov na trampolíne na Slovensku, trampolíny Košice. Ich trénerom je tiež bývalý skokan, Miroslav Parnai.

V prvý deň kvalifkácie nastúpila Tamara Ustohalová na DMT. Pri svojej premiére na majstrovstvách Európy skončila v tejto disciplíne na 20. mieste s počtom 42,200 bodu.

V druhý deň kvalifikácie sa predstavila na olympijskej trampolíne, kde obsadila 52. miesto s počtom bodov 45,700. Víťazkou kvalifikácie sa stala Page Bryony (GBR) s 55,660 bodu.

Kristína Kusnyírová medzi juniorkami obsadila 50. miesto. Za svoje skokanské zostavy dostala  súhrnnú známku 79,230 bodu.

“Svoje prvé majstrovstvá zvládli obidve dievčatá bravúrne. Samozrejme za Európou ešte zaostávame v obtiažnosti skokov, ale to je v poriadku vzhladom na ich vek a bezpečnosť to inak nejde, chce to čas a trpezlivosť. Som maximálne s ich výkonmi spokojný," píše z Portugalska tréner Miroslav Parnai.

"S dievčatami sme začali krok za krokom, začali sme skákať české klubové súťaže a hneď na to české pohárové súťaže. Stačil rok a pol a Tamara obsadila 2.miesto v českej pohárovej lige v kat. ženy B a preskákala sa do A kategórie a Kristínka si úspešne počínala medzi juniorkami. Ani neviem ako sa to stalo a baby skáču po troch rokoch na Majstrovstvách Európy v Portugalsku. Tami navyše aj v DMT čo už je naozaj rarita,  skákať dve disciplíny naraz. Som presvedčený, že sa z nej stáva veľmi dôstojná nástupkyňa Katky Prokešovej,” dodáva Parnai.

Naše skokanky čaká ďalej nabitý program, hneď po návrate z Portugalska sa zúčastnia pretekov DMT v Salzburgu a následne začína prvé kolo českej pohárovej súťaže v Liberci. V tomto polroku majú naplánované aj preteky Freevolten Cup vo Švédsku.

Výsledky TRA seniorky

Výsledky TRA juniorky

Výsledky DMT seniorky


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu