SLOVENKY NA CZECH AEROBIC OPEN 2023

Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v športovom aerobiku Czech Aerobic Open 2023 hostili uplynulý víkend v Prahe pretekárky a pretekárov z 19tich krajín. Zo Slovenska za súťaže zúčastnili zástupkyne z piatich slovenských klubov.

S najlepším výsledkom odchádza trio našich junioriek v zložení Dorotka Orthová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Ba), Simona Sivá (Inter Aerobic Bratislava) a Viktória Veľká (KŠA Nitra) , ktoré si vybojovali skvelé 3. miesto!

V kategórii AG IW sa na 4. mieste umiestnila Nelly Osvadlová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Ba).

V kategórii JR Dance si vo finále zabezpečili 6. miesto pretekárky z VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava (Bonislavská Karolína, Orthová Dorotka, Pribilincová Michaela, Ševcová Anna, Šišková Rebeka, Zimerman Ella Viktória) a 7. miesto patrí zostave z KŠA Nitra (Kmecová Bianca, Rakúsová Natália, Sárazová Eva, Urbanová Lilian, Veľká Viktória, Vogelová Alica).

V kategórii SEN Dance sa na 4. mieste umiestnili pretekárky KŠA Nitra (Adámeková Hana, Chlapcová Adéla, Farkašová Ela, Krajancová Barbora,
Lisziová Vanessa).

Seniorské trio KŠA Nitra v zložení Adámeková Hana, Farkašová Ela, Lisziová Vanessa si vybojovalo vo finále 9. miesto.

Naša najlepšia seniorka, Alena Učňová nevylepšila svoje umiestnenie zo sobotnej kvalifikácie a opäť skončila na skončila na 6. mieste.

Dopĺňame výsledky o vekové kategórie NG a ND.

V kategórii ND Dance sa na 5. mieste umiestnil tím KGŠ Trnava (Betinová Lucia, Betinová Michaela, Hacajová Ester, Kompanová Alica, Nagyová Klára, Tajnayová Zara), takmer rovnaké zloženie mala skupina KGŠ Trnava, ktorá skončila na 6. mieste v ND Dance.

Trio VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava Kakašová Ema, Kováčová Ema, Štefaniková Dominika v kategórii ND TR obsadilo 8. miesto.

Zo slovenských pretekárok sa najlepšie v kategórii ND IW umiestnila Dominika Štefaniková (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) na 17. mieste.

Medzi slovenskými juniorkami sa najlepšie umiestnila Anna Ševcová (VŠK FTVŠ UK Lafranconina 20. mieste.