SLOVAK PARKOUR OPEN 2024

SPEED RUN-ová SVETOVÁ JEDNOTKA, JAROSLAV CHUM, BUDE SÚŤAŽIŤ NA SLOVAK PARKOUR OPEN

V Bratislave sa v dňoch 8. - 9.6.2024 uskutoční už 2. ročník medzinárodnej súťaže v parkoure - Slovak Parkour Open. Súťaž je zároveň Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska v parkoure pre rok 2024. Súťažiť sa bude v disciplínach speed run a freestyle.

V Bratislave, v areáli Decathlonu Pharos (Pri letisku 3) sa zíde stovka pretekárov zo 4 krajín. Pozvanie prijali pretekári z Bulharska, Chorvátska a najväčšiu zahraničnú výpravu budú tvoriť českí parkouristi na čele s víťazom posledných pretekov svetového pohára Medzinárodnej gymnastickej federácie (FIG) v disciplíne speed run, Jaroslavom Chumom.

Jaroslav Chum je trénerom aj pretekárom Je prvým českým víťazom pretekov svetového pohára v parkoure v disciplíne speed run. V posledných pretekoch Svetového pohára FIG v Montpellier (FRA) v strhujúcom finále opäť zvíťazil. Jaroslav Chum patrí k svetovej špičke. Je víťazom celej série svetového pohára FIG v parkoure za rok 2023 a celkovo 6-násobným finalistom pretekov svetového pohára vrátane poseldných majstrovstiev sveta v Tokiu.

Tešíme sa na jeho súboj so slovenskou jednotkou v speed run-e Estebanom Malaga, ktorý sa v  midi v Montpellier umiestnil na 16. mieste. Orem Estebana sa v Bratislave predstaví aj kompletná slovenská reprezentácia juniorov a seniorov. Svoje sily si zmerajú aj žiaci.

Pripravený je aj live stream zo súťaže, tradične na streamovacej platforme Slovenskej gymnastickej federácie. Prístup nájdete cez web stránku podujatia, rovnako ako výsledky, ktoré môžete sledovať online parkour.sgf.sk  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu