SLOVAK AEROBIC OPEN - MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠPORTOVOM AEROBIKU

24. ROČNÍK SLOVAK AEROBIC OPEN HOSTIL VYŠE 450 PRETEKÁROV

V Bratislave sa už v tradičnom termíne uskutočnil 24. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v športovom aerobiku - Slovak Aerobic Open. Toto podujatie je vôbec najstarším medzinárodným podujatím v športovom aerobiku v Európe. 24. ročník hostil vyše 450 pretekárok a pretekárov v 4 vekových a 6 súťažných kategóriách. Súťaž bola zároveň aj Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska.

VÝSLEDKY MEDZINÁRODNÝCH MSR 2023

SENIORKY

1. Alena Učnňová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava)

2. Lucia Kanožayová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava)

3. Hana Adámeková (KŠA Nitra)

JUNIORKY

1. Simona Sivá (Inter Aerobic Bratislava)

2. Viktória Veľká (KŠA Nitra)

3. Sofia Vaceková (Inter Aerobic Bratislava)

Kompletné výsledky nájdete na oficiálnej stránke podujatia: SLOVAK AEROBIC OPEN 2023

VÝSLEDKY SLOVAK AEROBIC OPEN 2023

Medzinárodnej súťaži v kategórii senioriek dominovala juniorská majsterka sveta z minulého roku Lola Lawrence (GBR), na druhom mieste sa umiestnila podľa predpokladov Faidra Diamanti (GRE) (juniorska´ vicemajsterka sveta z roku 2022). Tretie miesto obsadila Sabina Drapáková (CZE) tesne o 0,100 bodu pred našou Alenou Učňovou.

Najlepšie slovenské výsledky v medzinárodnej súťaži:

2. m – dance mladšie žiačky – KGŠ Slávia Trnava

3. m – dance mladšie žiačky - Slávia PU Prešov

4. m – juniorky dance - VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava

4. m – juniorky trio – Inter Aerobik Bratislava (Simona Sivá, Dorota Orthová, Viktória Veľká)

5. m – seniorky dance – KŠA Nitra

6. m – staršie žiačky group – KGŠ Slávia Trnava

6. m – seniorky trio – KŠA Nitra (Adámeková Hana, Farkašová Ela, Puterková Kristína)

Všetkým pretekárkam a pretekárom blahoželáme k výsledkom a ďakujeme organizátorom za výborne odvedenú prácu!