Pre deti do 12 rokov a športovcov v režime OP sa od 17.12.2021 povoľujú tréningy

Od piatka 17. decembra sa čiastočne obnovuje športový život. Tréningy športových klubov sa môžu konať v režime OP (očkovaní po prekonaní ochorenia COVID-19). S výnimkou povolených súťaží v šiestich kolektívnych športoch, medzi ktoré pribudol florbal, sú ostatné naďalej zakázané.

Úrad verejného zdravotníctva SR v najnovšej vyhláške zverejnenej vo vestníku Úradu vlády SR povolil hromadné podujatia športového charakteru za účelom tréningových činností športových klubov registrovaných pod športovými zväzmi. Všetci účastníci však budú musieť byť v režime OP. Za kompletne zaočkovaných sa v zmysle tejto vyhlášky považuje aj osoba do 12 rokov a dvoch mesiacov veku, čo znamená, že trénovať budú môcť aj najmladšie deti.

K povoleným profesionálnym súťažiam v piatich kolektívnych športoch po novom pribudnú extraligy mužov a žien vo florbale. Rozšírenie výnimiek zo zákazu vyplýva z vyhlášky 307/2021. Profesionálne súťaže v hokeji, futbale, basketbale, hádzanej, volejbale a florbale sa môžu hrať bez divákov, pričom platí povinné testovanie hráčov a členov realizačných tímov, ktorí nie sú očkovaní či prekonaní.

Rovnako sú povolené hromadné podujatia nevyhnutné na činnosť karanténnych tréningových centier pre vrcholový šport schválených Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vydaným po 24. novembri 2021 a hromadné podujatie nevyhnutné na výkon činnosti športových reprezentácií Slovenskej republiky so súhlasom Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vydaným po 17. decembri 2021.

V rámci rozšírenia povolení pre prevádzky podľa vyhlášky 306 sa v režime OP môžu otvoriť vonkajšie športoviská. Platí na nich kapacitné obmedzenie maximálne jedna osoba na 25 metrov štvorcových alebo najviac 30 osôb.

zdroj článku: SOŠV

 



  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu