PLOVDIV CUP 2023

Slovenské pretekárky v športovom aerobiku sa zúčastnili tradičnej medzinárodnej súťaže v športovom aerobiku Plovdiv Cup 2023. V Bulharsku sa predstavila početná výprava žiačok a junioriek a senioriek.

Trio junioriek (TR JUN) Simona Sivá, Viktória Veľká, Dorotka Orthová zostalo tesne pred bránami finále, na pozícii prvej rezervy, obsadili 10. miesto.

Medzi jednotlivkyňami (IW JUN) obsadila Dorotka Orthová 14. miesto. 

Medzi seniorkami sa najlepšie z našich umiestnila Kristína Puterková tiež na 14. mieste. 

V kategórii (IW AG) si najlepšie umiestnenie z našich zapíše Nelly Osvaldová. 

"Napriek tomu, že sa nám nepodarilo prebojovať do finále sme s výkonmi našich dievčat spokojné. V obrovskej konkurencii sme sa nestratili, k lepším umiestneniam nám chýbala predovšetkým neuznaná obťažnosť. Bola to pre nás dôležitá skúsenosť najmä pred účasťou na Majstrovstvách Európy. Dievčatá sú odhodlané a motivované sa zlepšovať," zhodnotila vedúca výpravy a reprezentačná trénerka Anita Lamošová.

Všetkým dievčatám blahoželáme k výkonom, ďakujeme za reprezentáciu a o pár dní už budeme držať palce na pretekoch svetového pohára našim seniorkám Alene Učňovej a Lucii Kanožayovej v Bukurešti. V novembri sa na Majstrovstvách Európy predstavia juniorky a seniorky v súťaži jednotlivkýň a tiež juniorské trio.


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu