OCENENIE SMARTSCORING SHOOTING STAR AWARD PUTUJE OPÄŤ NA SLOVENSKO

SmartScoring Shooting star award je ocenenie, ktoré od roku 2018 udeľuje spoločnosť SmartScooring, partner Európskej gymnastiky vždy pri majstrovstvách Európy v konkrétnom gymnastickom športe, pretekárke a pretekárovi s výnimočným príbehom, ktorý je inšpiráciou pre budúcu generáciu gymnastov ale aj širokú verejnosť. 

V minulom roku sa na ME v Antalyi dostalo ocenenia športovému gymnastovi Matejovi Nemčovičovi, tento rok bola ocenenou skokanka na trampolíne Tamara Ustohalová. 

Tamara Ustohalová je prvou športovkyňou zo Slovenska po 19 rokoch, ktorá sa zúčastnila veľkého medzinárodného podujatia v skokoch na trampolíne. Súťaží v skokoch na olympijskej trampolíne, ako aj na double mini trampolíne. Po prechode z akrobatickej gymnastiky a fitness len pred 3 rokmi je teraz jedinou seniorskou skokankou na Slovensku. Tamara často cestuje aj 700 km z Košíc do Liberca trénovať k trénerovi Miroslavovi Patrmanovi. S veľkou podporou svojej rodiny, 17-ročná Tamara tvrdo maká a jej jedinou sparing partnerkou je v domácich Košiciach juniorka Kristína Kusnyírová. Vďaka trénerovi Miroslavovi Parnaiovi a obetavosti Tamary zažívajú skoky na trampolíne Slovensku znovuzrodenie. 

Druhým oceneným bol v Guimaraes 30-ročný Brit Kristof Willerton, ktorý súťaží v tumblingu. Willerton, zlatý medailista z Majstrovstiev Európy 2014 teraz delí svoj čas medzi svoj vlastný tréning a výchovu novej generácie skokanov. Trénuje aj svojho tímového kolegu, Freda Teague, ktorý súťaží s ním v rovnakej disciplíne na veľkých podujatiach. 

K oceneniu Tamare blahoželáme a veríme, že (nielen ona) bude inšpiráciou pre ďalších športovcov. 

 

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu