JUNIORKY SA NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA V MODERNEJ GYMNASTIKE NESTRATILI

2. Majstrovstvá sveta junioriek v modernej gymnastike v Cluj-Napoca (ROU) sú za nami. Naše juniorské reprezentantky jednotlivkyne aj spoločná skladba predviedli výkony, za ktoré sa nemusia hanbiť.

Najlepšie si počínala Xénia Benkovitsová, ktorá v kvalifikácii v zostave s obručou vybojovala krásne 17. miesto (27,300 bodu). V zostave s kuželami obsadila 29. miesto (24,700 bodu).

Laura Fučelová skončila v zostave so stuhou na výbornom 21. mieste (24,500 bodu). Za zostavu s loptou si zapíše 29. miesto (24,600 bodu).

V nedeľom finále vyhrala obruč Alona Tal Franco (ISR) so ziskom 31,600 bodu. Loptu vyhrala Elvira Krasnobaeva so ziskom 32,100 bodu. V kužiach dominovala Liliana Lewinska (POL) za 30,950 bodu a v stuhe opäť Liliana Lewinska za 29,600 bodu.

Spoločná skladba v zložení: Berenika Bujňačeková, Natália Gašparová, Soňa Mikundová, Petronela Patakiová, Laura Rumanová, Ema Vláčilová obsadila celkovo 26. miesto.

V zostave s piatimi švihadlami sa bohužiaľ nevyhli chybám a za hodnotenie 20,900 bodu si zapíšu 30. miesto.
V druhej zostave s piatimi loptami svoj výkon vylepšili, obsadili 24. miesto za 24,450 bodu.

Lopty aj švihadlá vyhrali v nedeľu Izraelky, druhé v oboch zostavách boli Bulharky a tretie Azerbajdžanky.

Hodnotená bola aj súťaž tímov, kde sa započítavajú 4 zostavy jednotlivýň a 2 zostavy spoločnej skladby. Prvenstvo si odnieslo Bulharsko (181,00 bodov), druhý skončil Izrael (180,350 bodu), tretie bolo domáce Rumunsko (179,100 bodu). Slovensko sa umiestnilo na 21. mieste (146,450 bodu) z celkovo klasifikovaných 31 štátov sveta.