MILAN WEIS OSLAVUJE 80 ROKOV

Čestný člen SGF, pán Milan Weis, oslavuje 80te narodeniny! Srdečne blahoželáme!

Milan Weis sa narodil vo Vrútkach. Absolvoval FTVŠ UK v Bratislave a po skončení vysokej školy nastúpil ako tréner športovej gymnastiky na Vinohradoch BSP popri tréneroch Ladislavovi Kornošovi a Antonovi Beranovi. Tu vychoval aj majstra Slovenska, Jaroslava Šnobla. 

Spoločne s Marianou Némethovou - Krajčírovou začal v roku 1973 trénovať dievčatá na športovom gymnáziu v Bratislave a neskôr trénoval v stredisku vrcholového športu. Z tejto generácie vyšli pretekárky ako Andrea a Miriam Hullové (11. miesto v súťaži družstiev MS 1987 Rotterdam) , Miriam Dolnáková, Denisa Šarmírová či Barbara Vadovičová, ktorá sa neskôr stala reprezentatkou v športovom aerobiku. Poslednou odchovankyňou Milana Weisa bola Henrieta Kurasová, účastníčka Majstrovstiev sveta 1997 v Lausanne.

Pôsobil ako predseda klubu Vinohrady BSP, predseda technickej komisie športovej gymnastiky žien na Slovensku a neskôr aj v ČSSR.  

Želáme všetko najlepšie k narodeninám a pevné zdravie do ďalších rokov!

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu