MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V PARKOURE 2024

V Bratislave sa uskutočnil 2. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v parkoure pod názvom Slovak Parkour Open. V areáli Decathlonu Pharos sa zišlo 120 pretekárov z 5tich krajín. Do súťaže Majstrovstiev Slovenska sa z troch kôl Slovenského pohára kvalifikovali sa pretekári z 9tich slovenských klubov v 10tich kategóriách. Súťažilo sa v 2 disciplínach - speed run a freestyle.

Majstrom Slovenska sa v disciplíne speed run stal podľa očakávania Esteban Malaga pred Robertom Košarkom a Brunom Klembalom. V kategórii žien vyhrala Sandra Urbanová pred Adelou  Reľovskou.

Medzi juniormi vyhral Šimon Gažík pred Davidom Harculom a Alexom Vasičákom. Medzi juniorkami si titul vybojovala Silvia Bírová, druhá bola Anita Šefčíková, tretia skončila Viktória Rišová

Medzi staršími žiakmi vyhrali Richard Benka a Melissa Spustová. Medzi mladšími žiakmi boli najrýchlejší Sebastián Šavel a Amália Benková. V kategórií detí (r. nar. 2015 - 2016) boli najrýchlejší Milan Čajka a Adela Bodnárová

V disciplíne Freestyle sa Majstrom Slovenska stal Robert Košarko. 2. miesto obsadil Jakub Vavrík, na 3. mieste skončil Martin Cabadaj. Medzi ženami šartovala jediná pretekárka Sandra Urbanová.

Juniorským majstrom Slovenska sa stal Henrich Kuchárik. Druhý skončil Oliver Klúčik a tretí Šimon Gažík. Medzi juniorkami vyhrala opäť Silvia Bírová, poradie na druhom a treťom mieste si dievčatá vymenili, Viktória Rišová skončila druhá a Anita Šefčíková tretia.