MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠPORTOVEJ AKROBACII 2024

Majstrovstvá Slovenska v športovej akrobacii sa uskutočnili 15.6. v Košiciach. Pod organizátorskou taktovkou klubu Akrobatická gymnastika a fitness (AGAF) sa predstavilo 23 pretekárok a pretekárov z klubov Gymnastik Košice, Samuel Piasecký Academy a domáceho klubu AGAF. V Košiciach privítali aj pretekárov z maďarského klubu Grassalkovich Sportegyesület. 

Súťažilo sa v 8mich kategóriách. Najväčšiu konkurenciu mali dievčatá v najmladšej kategórii, kde sa predstavili ročníky 2017 - 2014. Víťazkou tejto kategórie sa stala Daniela Žitňanová z usporiadateľského klubu. V kategóriách ročníkov 2006 - 2012 sa predstavili 3 zostavy: zmiešaný pár z Maďarska Misnyovszki a Nemes, trio z Maďarska Mezei, Gera, Földváry a duo slovenských reprezentantiek Tamara Antolová a Sára Kiššová. Súťažili však samostatne, kedže ide o rôzne súťažné kategórie. 

Trio Laura Mia Mati, Laura Králová a Laura Liptáková sa predstavili v kategórii 2008 - 2013. Kategóriu Youth (2009 - 2012) vyhrala dvojica Ema Júlia Karková, Laura Schurgerová (AGAF) pred Lilianou Sovičovou a Alžbetou Hulínovou zo Samuel Piasecký Academy. 

V kategórii ročníku 2010, v triách vyhrala trojica Rebeka Balíková, Vanesa Vaškorová, Timea Kuklovská (Samuel Piasecký Academy) pred triom Fabriciová, Závodská, Tabačková (AGAF). Predstavilo sa aj slovenské zmiešané duo Prokopovičová, Mrázko (AGAF), ročník narodenia 2014. 

Výsledky

Všetkým pretekárkam a pretekárom blahoželáme a ďakujeme sekcii športovej akrobacie za organizáciu pretekov. 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu