MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE - KAT. B, C

Počas víkendu sa uskutočnili v Prešove Majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike. O tituly bojovali gymnastky v B a C kategóriách. Popri majstrovských pretekoch zorganizoval domáci klub Charm Prešov aj súťaž pre najmenšie gymnastky, Baby GYML Cup.

V B aj C programe súťažili pretekárky v siedmich kategóriách, od najmladších žiačok po seniorky. 

V B kategórii si majstrovský titul medzi seniorkami vybojovala Sofia Kvaková (TJ Rapid Bratislava). Sofia vyhrala aj vo všetkých zostavách s jednotlivými náčiniami a odnáša si tak domov 4 medaily. Na druhom mieste sa umiestnila Liana Horváthová (TJ Sokol Bratislava I Vinohrady). Bronzovú medailu si odnáša Vanessa Šimurková (KMG Argo Prievidza)

Medzi juniorkami zvíťazila Paula Šošková (ŠK ŠOG Nitra) pred Alexandrou Lukáčovou (Charm Prešov) a Leou Potocznou (TJ Rapid Bratislava)

V kategórii senioriek sa majsterkou Slovenska stala Weagová Terézia (GK Iskra Košice). Juniorskou majsterkou Slovenska sa stala Emma Vyrosteková (Charm Prešov). 

Kompletné výsledky nájdete na stránke ksis.eu

Víťazkám blahoželáme k titulom, všetkým dievčatám k ich výkonom a ďakujeme KMG Charm Prešov za výbornú organizáciu! 

Foto: Ľuboš Plšek a TJ Rapid Ba

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu