MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠPORTOVEJ AKROBACII 2023

V tréningovom centre Kalimero v Košiciach sa 16.9.2023 uskutočnili prvé Majstrovstvá Slovenska v športovej akrobacii.

Zúčastnili sa ich pretekárky z troch slovenských klubov: Gymnastik Košice, Samuel Piasecký Academy a domáci klub Akrobatická Gymnastika a Fitness.

V športovej akrobacii sa súťaží v starších kategóriách v dvoch zostavách, dynamickej (dynamic) a statickej (balance), pri ktorej sa predvádzajú balačné prvky. Celkovo sa predstavilo 23 pretekárok v 13tich kategóriách. Diváci videli mladšie dievčatá, ktoré súťažili v stalkových zostavách, staršie sa predviedli aj v duách a triách. 

Výsledky kategórie Duo Youth:

  1. miesto - Karková, Schurgerová (AGAF o.z.)
  2. miesto - Alica Gall, Amee Elissa Vargová (Gymnastik Košice)
  3. miesto - Katarína Babiaková, Adriana Šarníková (Samuel Piasecký Academy)

Duo Tamara Antolová a Sára Kiššová zacvičili balančnú aj dynamickú zostavu s ktorými budú prvýkrát reprezentovať Slovensko na Acro European Age Competition 2023, ktorá sa bude konať začiatkom októbra v bulharskej Varne. Držíme dievčatám palce!

Víťazky dekoroval starosta mestskej časti Košice - Západ, Mgr. Marcel Vrchota. 

Blahoželáme všetkým pretekárkam a ďakujeme organizátorom na čele s predsedníčkou komisie športovej akrobacie, pani Františkou Nemcovou za prípravu a hladký priebeh historicky prvých Majstrovstiev Slovenska v športovej akrobacii! 

Výsledky

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu