MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V ŠPORTOVOM AEROBIKU 2023

Ďalšie Majstrovstvá Európy sú za nami a slovenská výprava sa vrátila domov s dobrým pocitom a novými cennými skúsenosťami. Žiaľ, ani tentokrát sa nepodarilo pre Slovensko vybojovať miestenku vo finále, avšak dievčatá svojimi výkonmi potvrdili, že naša šanca sa presadiť rastie.

Najlepšie umiestnenie si odnáša trio junioriek Simona Sivá, Viktória Veľká a Dorota Orthová, ktoré obsadilo skvelé 15. miesto (17,200 bodu). 

Alena Učňová si medzi seniorkami zapíše 16. miesto (18,350 bodu) a Lucia Kanožayová skončila na 30. mieste (16,000 bodu).

Majsterkou Európy sa medzi ženami stala Francúzka Maelys Lenclos so ziskom 20,550 bodu. 

V individuálnych zostavách obsadila Viktória Veľká 23. miesto. Za svoju zostavu získala 17,250 bodu. Simona Sivá skončila na 29. mieste s počtom bodov 16,800 bodu.

Súťaž a výkony našich pretekárok zhodnotila reprezentačná trénerka a vedúca výpravy Anita Lamošová.

"Z mojich skúseností z posledných rokov môžem jednoznačne potvrdiť, že úroveň konkurencie bola tento rok nadmieru vysoká a umiestniť sa medzi najlepšími bolo mimoriadne náročné.

V juniorskej kategórii nás potešilo, že vo všetkých zostavách dievčatám uznali plnú obťažnosť, najväčšiu radosť sme mali z 15. miesta v kategórii trio. Seniorky zašli svoje zostavy tiež veľmi dobre, no na výsledných známkach sa prejavili neuznané prvky. Tu nás tiež potešilo umiestnenie Alenky, ktorá skončila na 16. mieste. Napriek tomu, že sme sa nepriblížili k finálovým umiestneniam som s výkonmi dievčat spokojná. Každá spravila maximum pre to, aby dosiahla čo najlepší výsledok, ale každý športovec vie, že nie vždy všetko vyjde, tak ako by sme si priali. Do ďalšej práce nás motivovali a inšpirovali finálové výkony najlepších pretekárov a v ďalšej príprave budeme naďalej pracovať na našich nedostatkoch, aby sme sa im v budúcnosti dokázali priblížiť."

V radoch rozhodkýň nás reprezentovali Petra Tomková a Oľga Kyselovičová, ktorej sa dostalo pocty skladať pri slávnostnom otvorení sľub rozhodcov.

Veríme, že dievčatá nabrali veľa nových skúseností a motivácie do ďalšieho tréningu. Blahoželáme k výkonom a ďakujeme za reprezentáciu!

VÝSLEDKY

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu