BARBORA MOKOŠOVÁ 15. NA BRADLÁCH, SENIORKY NA 24. MIESTE

Seniorské družstvo v zložení: Adela Balcová, Radoslava Kalamárová, Barbora Mokošová, Sára Surmanová, Elena Ušáková úspešne absolvovalo súťaž družstiev a zároveň kvalifkáciu viacboja na ME 2022 v Mníchove

V súťaži družstiev obsadili celkové 24. miesto. Družstvo sprevádzali viaceré zranenia. Barbora Mokošová pre zdravotné problémy pri doskokoch nastúpila iba na bradlách a kladine. Adela Balcová rovnako, nastúpila iba na cvičenie na bradlách.

Sára Surmanová a Radoslava Kalamárová súťažili vo viacboji na všetkých štyroch náradiach. Sára Surmanová obsadila celkové 70. miesto a Radoslava Kalamárová obsadila 77. miesto.

Ostatné pretekárky štarovali na jednom, alebo viacerych náradiach.

Najlepšie umiestnenie si opäť zapíše Barbora Mokošová na bradlách, 15. miesto, 13,223 boda kedy ju od postupu do 8. členného finále delilo pol boda.

Elena Ušáková rozbiehala vystúpenie nášho tímu na kvalifikácii, začínala prvá na prostnýchpreskoku, aj na kladine. Svoju najlepšiu známku dosiahla na preskoku – 11,933 boda.

16 ročná Adela Balcová sa predstavila iba na jednom náradí. Na svojich prvých veľkých pretekoch zvádla zostavu na bradlách bez zaváhania a zapíše si 11,100 bodov.

 

Katarína Krekáňová, trénerka

„Dievčatá nerobili vysokú obtiažnosť prvkov, ale po technickej stránke cvičili dobre. Nevyzerali pri cvičení zle. Škoda bradiel, že dve zo štyroch pokazili. Jedna môže pokaziť, ale keď pokazia dve, už nám chýba dobrá známka. S kladinou sme spokojní, prostné tiež odcvičili slušne. Na preskoku išli v trojici, mali to tažké, počítali sa všetky tri známky. Keby boli zašli dnes bradlá bez chýb, som spokojná, lebo viac sme v tejto chvíli urobiť nemohli.“

Radka Kalamárová

„Nie som veĺmi spokojná, lebo to nedopadlo podľa predstáv, hlavne bradlá. Na pretekoch som nervózna, robím viac chýb. Najviac ma potešila kladina, s tou zostavou som spokojná.“

Sára Surmanová

„Na preskoku som skočila dobre, na prostných som tiež cvičila dobre. Bohužiaľ bradlá a kladinu som pokazila. Atmosféra bola výborná, aj sa mi dobre cvičilo, ale mrzia ma tie 2 pokazené náradia.“

Elena Ušáková

„Atmosféra bola super, aj sa mi dobre cvičilo. Vždy sa dá zacvičiť lepšie, ale myslím, že som nič výrazne nepokazila, tak som spokojná. Páčila sa mi súťaž tímov, je to dobrý pocit, keď je náš viac a vieme sa vzájomne podporiť.  “

Adela Balcová

„Som šťastná, že som zacvičila tak, ako som zacvičila. Mám radosť a je to neopísateľný pocit, cvičiť vo veľkej hale v takej atmosfére. Som vďačná.“

Barbora Mokošová

"Som veľmi spokojná so svojim výkonom na bradlách. Hlavne preto, že som začínala s covid-om túto sezónu, mala som zdravotné problémy a chcela som skončiť s gymnastikou. Ale som rada, že som mala tú možnosť nakoniec štartovať na ME, byť súčasťou nášho tímu. Kladinu sme museli pomeniť na poslednú chvílu, lebo po pódiovom tréningu ma rozhodkyne upozornili, že niektoré prvky mi nemôžu započítať. A napriek tomu, som rada, že som dostala takú vysokú známku, akú som dostala. Atmosféra v hale bola veľmi príjemná. Za mňa to boli krásne preteky. Toto bolo prvýkrát, čo si pamätám, že štartovalo 5 senioriek v národnom tíme, ešte som takéto preteky nezažila. Som veľmi rada, že máme tím, že sa potiahneme a podporíme. Je to veľká podpora, keď sa striedame na náradiach slovenky a nie gymnastky z iných krajín, ako som bývala zvyknutá predtým. Cvičí sa mi lepšie."

Všetky dievčatá sa zhodli, že v tíme sa im preteká lepšie, vedia si pomôcť a vzájomne sa podporiť. V tíme zažívajú menší súťažný stres, ako keď pretekajú samé za krajinu v mixovaných skupinách.

Seniorkám blahoželáme k výkonom a tešíme sa na vystúpenie junioriek a neskôr aj našich mužov.

Foto: SGF a Fillipo Tomassi


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu