LUCIA DOBROCKÁ VO FINÁLE MAJSTROVSTIEV EURÓPY ÔSMA

Lucia Dobrocká zažiarila na preskoku, keď sa po odhlásení sa Nemky Helen Kevric dostala medzi finálovú osmičku. Na preskok nastupovala ako šiesta. Za svoje 2 skoky si zapíše 12,483 boda a skvelé 8. miesto vo finále Majstrovstiev Európy.

Víťazkou sa stala Sabrina Maneca-Voinea (ROU) so známkou 13,250 boda.

Na účasť vo finále junioriek sme čakali dlhých 26 rokov. Naposledy sa na Majstrovstvách Európy v roku 1996 prebojovali v Birminghame do finále Behúňová na preskoku a Ševcová na kladine. Obe obsadili 7. miesto.

14 ročná Lucia Dobrocká, žiačka ZŠ Detva a členka KGŠ Detva dnes potvrdila, že je pretekárkou s ktorou budeme môcť rátať v budúcnosti ako s nádejnou seniorskou reprezentantkou a bude jednou z tých, ktoré budú môcť bojovať o miestenky na Olympijské hry v Paríži 2024.

Katarína Krekáňová, trénerka

„Ešte stále si to neuvedomujeme, že sme boli vo finále. Lucia sama povedala, pani trénerka, najrýchlejšie finále v mojej športovej kariére. Myslím si však, že to bolo aj dobré, nemala kedy znervóznieť. Mala proti súperkám nižšie východzie známky, ale skočila dobre. Ja som spokojná. Za tú drinu, čo sme tento rok absolvovali, aj na EYOF-e aj tu, som rada, že sa do finále dostala, zaslúži si to.“

Lucia Dobrocká

„Bolo to veľmi rýchle. Ešte ráno som nevedela, že budem súťažiť, nemka sa odhlásila na poslednú chvíľu. Ale pomohlo mi to, bola som menej nervózna. Sústredila som sa na svoje skoky, ale som spokojná. Mohlo to byť aj lepšie, vždy je čo vylepšiť, ale je to pre mňa úžasná skúsenosť.“

Lucia, ako aj všetky reprezentantky, sa v septembri predstavia na M-SR v Trnave a následne ich čaká ťažký kvalifikačný rok, kedy budú bojovať o miestenky na OH.

Ženské súťaže sa na Majstrovtsvách Európy skončili. Muži začínajú svoj program v utorok a stredu pódiovými tréningami. Štvrtok 18.8. od 10:00 nás čaká kvalifikácia mužov s našim Matejom Nemčovičom (cvičí v prvej subdivízii) a deň na to sa predstavia juniori Peter Vidricko a Oliver Kasala od 17:30 - 20:20, cvičia v tretej subdivízii).

Kompletné výsledky ženských súťaží na ME 2022

Foto: Filippo Tomasi

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu