GDYNIA RHYTHMIC STARS 2023

Posledná previerka našich moderných gymnastiek pred Majstrovstvami Európy 2023 sa konala v poľskej Gdynii.

Seniorky, juniorky a juniorská spoločná skladba sa zúčastnili medzinárodnej súťaže Gdynia Rhythmic Stars.

Juniorská spoločná skladba v zložení obsadila v konkurencii 12tich spoločných skladieb celkovo 8. miesto.

Vo finále s 5timi švihadlami skončili dievčatá na úžasnom 4. mieste. Vo finále s 5timi loptami obsadili 8. miesto.

Medzi juniorkami štartovali Xénia Benkovitsová a Laura Fučelová.

Vo viacboji sa Xénia umiestnila na 20. mieste (96,050 bodu), Laura obsadila 25. miesto (90,150 bodu).

Xénia sa prebojovala do finále s obručou, kde obsadila 8. miesto.

Medzi seniorkami štartovala Michaela Žatková a Nina Dzurošková. Michaela obsadila 20. miesto (102,800) a Nina 27. miesto (90,600).