FIG WORLD CHALLENGE CUP SZOMBATHELY 2023

Na tradičnom podujatí FIG World Challenge Cup v Szombathely (HUN) v športovej gymnastike sa predstavilo mladé družstvo našich gymnastov. Ema Bažíková a Adela Balcová a medzi mužmi nastúpil Oliver Kasala. Ema aj Oliver súťažili minulý rok ešte v juniorskej kategórii, Adela je medzi seniorkami len krátko. 

Výkony dievčat zhodnotil tréner Stanislav Kútik: "Adelka Balcová začala na bradlách, na ktorých urobila jednu veľkú chybu na začiatku zostavy. Po nej už cvičila dobre a dokončila zostavu bez chyby. Emka Bažíková začala na preskoku a predviedla dva dobré skoky. Obidve pretekárky zacvičili prvé náradia podstatne lepšie ako pred dvoma týždňami v Linzi. Po odcvičení prvých náradí museli naše pretekárky čakať na kladinu vyše troch hodín, čo sa aj prejavilo na ich výkone. Adelka mala zaváhanie na začiatku zostavy čo ju obralo o akrobatickú väzbu a tým o 0,5 boda. Zostavu docvičila bez väčších chýb. Emka predviedla svoju zostavu s tromi veľkými chybami, ktoré ovplyvnili jej konečný výsledok. Dievčatá cvičili pred pol ôsmou, čo sa prejavilo na výkonoch aj iných pretekok, ktoré tiež cvičili s veľkými chybami. Pre obidve naše pretekárky to bol prvý štart na SP a hlavne prvýkrát súťažili takouto formou (veľké pauzy medzi cvičeniami na náradí). Ukázali svoj potenciál na svojich silných náradiach, čo dáva predpoklad, že v budúcnosti môžu dosahovať dobré výsledky."

Adela Balcová obsadila na bradlách 26. miesto (10,750 bodu). Na kladine 22. miesto (11,150 bodu). 

Ema Bažíková vybojovala na preskoku 15. miesto (12,225 bodu). Na kladine 36. miesto (8,350 bodu).

Oliver Kasala nastúpil na 4 náradiach. Najlepšie sa mu podľa predpokladov darilo na bradlách, kde obsadil 13. miesto (12,700 bodu).

Osatné náradia:

  • kruhy - 16. miesto (11,950 bodu)
  • hrazda - 17. miesto (12,250 bodu)
  • kôň s držadlami - 28. miesto (11,250 bodu)

"Oliver cvičil celkom dobre, nič nepokazil, no stále chýba kvalita predvedenia. Ešte potrebuje čas na "dozretie". Pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta sa tu zišla silná konkurencia a preto som s jeho výsledkami spokojný. Bol to jeho druhý svetový pohár a dúfam, že do tretice sa dostane do nejakého finále", zhodnotil tréner Martin Zvalo.

Naše pretekárky majú premiéru na svetovom pohári za sebou (Oliver druhé účinkovanie v SP), podľa ich vyjadrení ich to nabilo energiou a získali motiváciu a chuť sa ďalej zlepšovať. 

Blahoželáme k výkonom a ďakujeme za reprezentáciu, rovnako trénerom a rozhodcom Zuzane Zvalovej a Martinovi Čižmárovi za podporu spoza rozhodcovských stolíkov!

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu