FIG INTERNATIONAL JUNIOR CUP BUDAPEŠŤ 2023

Posledné júnové dni sa naše juniorské družstvo moderných gymnastiek zúčastnilo medzinárodných FIG pretekov v Budapešti. Reprezentovala nás spoločná skladba junioriek (Berenika Bujňčeková, Natália Gašparová, Ema Vláčilová, Patrícia Patakiová, Soňa Mikundová, Laura Rumanová) a jednotlivkyne Xénia Benkovitsová a Laura Fučelová. Pridali sa k nim aj seniorky Tereza Šaranová a Michaela Žatková. 

"Poslednú previerku pred Majstrovstvami sveta 2023 zvládli juniorky na jednotku. V spoločných skladbách si vybojovali krásne tretie miesto vo viacboji v konkurencii 9 krajín. Jednotlivkyne postúpili do všetkých štyroch finále s jednotlivými náčiniami. 

Vo finále bol výkon juniorskej spoločnej skladby ešte o čosi lepší, známky boli vyššie a tak si dievčatá odnášajú domov ďalšie dve bronzové medaily za obe finálové vystúpenia. Jednotlivkyne s menšími chybami obsadili vo finálových bojoch piate miesta.

Pre všetky juniorky to bolo posledné súťažne vystúpenie, ktoré preverilo ich pripravenosť. Okrem skusenosti si odnášame aj posledné cenné rady a pripomienky od medzinárodných rozhodkýň a veríme že naše reprezentantky svoj výkon ešte vygradúju na MSJ už budúci týždeň," informovala z Budapešti medzinárodná rozhodkyňa a trénerka Ivana Motolíková.

Pre Terezu Šaranovú to boli posledné preteky tejto sezóny. Ako najmladšia členka reprezentačného družstva senioriek zvládla v tomto roku 8 medzinárodných súťaži, kde zbierala cenné skusenosti. 

Bohužiaľ vzhľadom na svalové zranenie chrbta musela po tréningu zo súťaže odstúpiť Michaela Žatková, ktorá je v príprave na Majstrovstvá sveta senioriek, ktoré sa uskuťočnia v auguste v Španielsku. Veríme že zranenie nebude vážne a bude sa môcť čoskoro vrátiť na tréningy a zúčastní sa plánovaných súťaži: Svetového pohára v Miláne (21.-23.7.) a následne vrcholu sezóny Majstrovstiev sveta vo Valencii (23.-27.8.). 

Dievčatám balhoželáme k výsledkom a držíme palce v nadchádzajúcich súťažiach!

Finálové výsledky

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu