EVA NYKLOVÁ - MAREČKOVÁ OSLAVUJE 60. NARODENINY

Čestná členka SGF, odchovankyňa detvianskej gymnastiky, oslavuje dnes 60te narodeniny! Srdečne blahoželáme!

Eva Marečková je odchovankyňa detvianskej gymnastiky, trénerov Viery a Jána Žifčákovcov. Už ako 13-ročná sa stala v roku 1977 absolútnou Majsterkou ČSSR. Ako 14-ročná skončila na Majstrovstvách sveta v roku 1978 v Štrasburgu vo viacboji na 16. mieste. Zo Štrasburgu si odniesla aj 6. miesto zo súťaže družstiev. O rok na to, na Majstrovstvách Európy v Kodani bola Eva Marečková piata na bradlách, šiesta vo viacboji aj v prostných a siedma na kladine. 

Na Majstrovstvách sveta v roku 1979 vo Fort Worth bola Eva Marečková členkou družstva ČSSR, ktoré skončilo na piatom mieste. Vo viacboji bola Eva desiata a na kladine tesne za medailovými umiestneniami, skončila na 4. mieste. 

Z článku Ľubomíra Součka vyberáme: 

„Mrzí ma, že som nezískala žiadnu veľkú medailu, ale nič s tým nenarobím. Všetky štyri disciplíny som mala veľmi vyrovnané. Nemala som žiadnu výraznejšiu slabinu, preto som končila vo viacboji zvyčajne vysoko. Ale nebola som špecialistka na jedno či dve náradia, zrejme preto mi svetová či európska medaila ušla,“ zamýšľa sa dnešná jubilantka a dodáva, že najradšej mala prostné, zrejme aj vďaka hudobnému sprievodu cvičenia.

„Neviem sama posúdiť, akú dávku talentu som dostala do vienka. Ale mala som v sebe vrodenú športovú súťaživosť, ktorá mi v pracovnom pôsobení neskôr chýbala. Mala som v sebe aj vytrvalosť, vďaka ktorej som dokázala zvládať aj stereotypnú tréningovú záťaž. Úspechy ma potom motivovali do ďalšej práce. Bavilo ma súťažiť aj cestovať po svete. S ,Pipou´ Labákovou nás spájalo to, že obe sme vedeli drieť a zároveň sme zostávali pozitívne naladené,“ zamyslela sa nad mladou Marečkovou dnešná šesťdesiatnička.

Celý článok si môžete prečítať na olympic.sk

Želáme pani Eve všetko najlepšie k narodeninám!

                                       


 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu