EUROGYM 2022 - FESTIVAL GYMNASTIKY A ZÁŽITKOV

Neuchâtel, Švajčiarsko


Uplynulý týždeň sa dievčatá z KGŠ Slávia Trnava pod vedením tréneriek Alexandry Ondrejkovej a Miroslavy Šimičkovej zúčastnili 13. ročníka festivalu EUROGYM - nesúťažnej prehliadky gymnastických skladieb.Vedúcou výpravy bola Mária Andrejkovičová.  Eurogymu sa zúčastnilo 21 krajín.

Všetkých účastníkov čakal bohatý program plný workshopov, ktoré ponúkali zoznámenie sa s novými športami, prehliadka mesta a okolia, stretnutia s rovesníkmi a veľa zábavy. Svoju skladbu na motívy piesne Eugena Suchoňa - Páslo dievča pávy, predviedli počas týždňa dvakrát. S rovnakou skladbou súťažili aj na Festivale pohybových skladieb, ktorý sa konal minulý mesiac v Trnave. Vystúpenia v meste sa konali na dvoch rôznych miestach, v blízkosti jazera Neuchatel. Dievčatá aj trénerky sa aktívne zúčastňovali vybraných workshopov. Vyskúšali si Aerial silk, Beach volley a Paddle borad, kde si užili kopec zábavy. Nový zážitok dala tímu aj Silent party.

Po návrate nám gymnastky povedali, čo sa im na Eurogym-e najviac páčilo. 

"...stretnutie s mládežou iných národností, upevňovanie vzťahov vo vlastnom tíme, super workshopy s vyskúšaním aj neznámeho športového odvetvia."

"...možnosť vidieť vystúpenia iných štátov a porovnať s našimi, prípadne sa motivovať ich cvičením."

"...tým, že sme bývali v centre diania Eurogym-u, aj pri jazere, všetko sme mali po ruke a blízko a stihli sme využiť kúpanie v jazere, workshopy, aj tancovanie známych animačných tancov s inými krajinami."

"...sme radi, že môžeme byť súčasťou Gymnastiky pre všetkých, pretože Eurogym nám ponúka možnosť zúčastniť sa medzinárodného festivalu aj bezs splnenia limitov, ktoré sú potrebné v iných gymnastikých odvetviach."

3000 mladých ľudí zažilo "úžasný týždeň ich života", ako stále zaznievalo na brehoch jazera Neuchâtel... dovidenia opäť o 2 roky v Nórsku. 

Skladba Páslo dievča pávy 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu