Dnes 27.08.2022 odišiel do gymnastického neba Ján Žifčák

Syn známych gymnastických trénerov Jána a Viery Žifčákových sa narodil 15.2.1966. Kariéru trénera mu predurčilo domáce prostredie, vyštudoval FTVŠ UK v Bratislave trénerstvo so špecializáciou športová gymnastika.


Po skončení štúdia nastúpil do materského klubu KŠG Detva na pozíciu hlavného trénera TSM. V tom istom čase pôsobil tiež vo funkcii reprezentačného trénera junioriek SR.
V rokoch 1992 – 2009 pôsobil v Taliansku v kluboch La Patria Capri, Brixia Brescia, kde sa trénersky podieľal na výchove celej rady pretekárok, ktoré získali významné umiestnenia na vrcholných podujatiach. Najvýraznejšou z nich bola Vanessa Ferrari– majsterka sveta vo viacboji z roku 2006. Nasledovalo pôsobenie v ďalších talianskych kluboch Ginnastica Artistica Estate 83 v Travagliate a Mens Sana v Siene. V rokoch 2009 – 2018 pôsobil v Oddiely ŠG TJ Bohemians Praha.

Posledná rozlúčka sa bude konať 31.08.2022 (streda) o 16:00 v dome smútku v Detve.  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu