BARBORA MOKOŠOVÁ TESNE PRED BRÁNAMI FINÁLE NA ME 2023

Barbora Mokošová skončila v kvalifikácii viacboja žien na 28. mieste s počtom bodov 49,165. V redukovanom poradí postupujúcich do piatkového finále viacboja je tak na prvom nepostupovom mieste, ako prvá rezervná gymnastka. Barbora sa svojim výkonom prebojovala na Majstrovstvá sveta 2023, ktoré sú zároveň kvalifikáciou na Olympijské hry v Paríži. 

Najlepšie jej vyšla zostava na kladine, kde obsadila 21. miesto so ziskom 12,200 bodu spomedzi 117 klasifikovaných). Za víťazkou Jessicou Gadirovou (GBR) zaostala o 6,4 bodu. 

Adela Balcová skončila na 79. mieste (43,332 bodu).

Sára Surmanová skončila na 80. mieste (43,166 bodu). 

Družstvo žien skončilo na 25. mieste s počtom bodov 135,663. Víťazné Britky si zapíšu 164,428 bodu. 

„S výkonom Barbory som spokojný. Umiestnila sa tesne pred bránami finálovej 24ky. Budeme sa teraz snažiť, aby si udržala formu, vyhla sa zraneniam a v plnej sile nastúpila v októbri na Majstrovstvách sveta v Antwerpách, na ktorých bude bojovať o miestenku na svoje tretie olympijské hry. Adela Balcová sa dnes nevyhla viacerým chybám. Ale je to mladá pretekárka, musí zbierať skúsenosti na veľkých podujatiach, aby sa vedela vyrovnať so súťažným stresom. Sára Surmanová zacvičila tiež s viacerými chybami, čo je škoda, lebo je to šikovná gymnastka, ktorá má predpoklady, aby podávala lepšie výkony,“ povedal tréner Zvalo.  

Blahoželáme celému tímu, ďakujeme za reprezentáciu a želáme šťastný návrat domov! 

Majstrovstvách európy 2023

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu