ALEXANDER FOTUL OSLAVUJE 90 ROKOV!

Čestný člen SGF, zakladateľ tradície skokov na trampolíne na východe Slovenska, Alexander Fotul oslavuje 90te narodeniny. Srdečne blahoželáme!

Začiatok skokov na trampolíne ako samostatného odvetvia datujeme do roku 1970, keď manželia Anna a Alexander Fotulovci založili oddiel skokov na trampolíne. V rokoch 1978 a 1979 sa konali Majstrovstvá Slovenska v skokoch na trampolíne vo viacerých kategóriách. Medzi najúspešnejšie ženy v tom období patrili práve odchovankyne Alexandra Fotula, Eva Rusnáková a Stanislava Sedláčková. Medzi medailistami v súťaži žiakov sa presadili Košičania, syn manželov Fotulovcov Jaroslav Fotul a Miroslav Parnai. Miroslav Parnai obnovil tradíciu skokov na trampolíne na Slovensku a jeho pretekárky sa po dlhých rokoch zúčastnili opäť majstrovstiev Európy. 

Pánovi Fotulovi prajeme všetko najlepšie k narodeninám a pevné zdravie!

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu