ADELA BALCOVÁ BRONZOVÁ NA FIG CHALLENGE WORLD CUP VARNA

Športové gymnastky a gymnasti súťažili na FIG World Challenge Cup vo Varne (BUL) a slovenská výprava si priniesla výborné umiestnenia. 

Adela Balcová sa prebojovala do finále na kladine. V kvalifikácii skončila na 8. mieste (12,600 b.) avšak v nedeľnom finále skvelou zostavou vybojovala  bronz so známkou 12,800 bodu. Zhodne s Adelou sa na treťom mieste umiestnila Ruby Evans (GBR). Adela Balcová sa predstavila tiež na bradlách, kde jej zostava žiaľ nevyšla a obsadila 29. miesto. Avšak v ďalšom dni na kladine zabojovala a domov si odnáša svoju prvú "veľkú" medailu. 

Barbora Mokošová sa naopak dostala do finále na bradlách. Postupovala z 8. kvalifikačného miesta so známkou 12,800 bodu. Vo finále získala známku 13,033 bodu, čo znamená 5. miesto. Na kladine obsadila Barbora 22. miesto (11,550 bodu). 

V mužských súťažiach sa predstavil Volodymyr Otreshko, ktorý súťažil na koni s držadlami a na bradlách. Na svojom najobľúbenejšom náradí, na koni obsadil 10. miesto (13,450 bodu), zostal na pozícii 2. rezervy na finále. V zostave na bradlách obsadil 28. miesto (11,300 bodu). 

Našich pretekárov sprevádzal tréner Martin Zvalo. Rozhodovali Soňa Kremnická a Luboš Rupčík. 

Všetkým blahoželáme k výkonom a tešíme sa s Adelkou z jej medaily a veríme, že bude pridávať ďalšie! 

Zostavy aj výsledky všetkých pretekárov si môžete pozrieť v aplikácii Elevien.

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu