Pavel Gajdoš

S gymnastikou začínal u otca Jána na doma vyrobenom náradí. Počas štúdia v Prešove hrával aj futbal v Tatrane, postupne však u nej prevládol záujem o gymnastiku. Pavel Gajdoš súťažil na dvoch olympiádach. V roku 1960 bol v Ríme členom tímu, ktorý obsadil 4. miesto a vo viacboji skončil 28.

O štyri roky neskôr v Tokiu skončil s družstvom na 6. mieste. Gajdošovi sa darilo aj na majstrovstvách sveta. V Moskve roku 1958 získal s družstvom bronz, z ktorého sa radoval aj v roku 1962 v Prahe. 

Po skončení aktívnej činnosti pôsobil ako tréner v Dukle Praha a trénoval viacerých reprezentantov. Po presune športovej gymnastiky z Prahy do Banskej Bystrice zostal z rodinných dôvodov v Prahe a pôsobil na Správe vrcholového športu ČSĽA. Do dôchodku odišiel v hodnosti plukovníka v roku 1993.

medailón - Pavel Gajdoš


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu