6. ročník súťaže Modergym v Nitre

    Počas víkendu 25.-26.6.2022 sa uskutočnil už 6. ročník kedysi klubovej súťaže nitrianskeho klubu ŠK ŠOG Nitra dnes už aj so zahraničnou účasťou.

    Modergym nabral počas víkendu veľkolepú podobu, kedy sa počas 27 hodinového maratónu predviedlo až 443 moderných gymnastiek. Nitra privítala 27 slovenských i zahraničných tímov modernej gymnastiky, ktoré pretekali v individuálnych zostavách a spoločných skladbách. Z dôvodu náročného časového harmonogramu, ale aj nových FIG pravidiel, rozhodkyne pracovali v dvoch paneloch. Vďaka tomu sme mohli vidieť moderné gymnastky v 36 kategóriách programu A, B aj C.
     
Usporiadateľský klub ŠK ŠOG Nitra zapojil 138 svojich gymnastiek v súťažných, ale aj exhibičných vystúpeniach. Po prvýkrát sa na koberec postavili aj prípravky, ktoré začali trénovať len v apríli 2022 !

    S organizáciou súťaže tentokrát vypomáhali aj študenti 3. ročníka odboru Športový manažment Strednej športovej školy na Slančíkovej 2 v Nitre, v rámci povinnej školskej praxe. Oddiel modernej gymnastiky ŠK ŠOG Nitra im takýmto spôsobom mohol sprostredkovať vzácne skúsenosti pri príprave, organizácii a realizácii súťaže, ale aj pri bežnej administratíve športového klubu. Študenti mali možnosť nahliadnuť aj do zákulisia elektronického registračného systému KSIS (autora Attilu Molnára), ktorý je už bežnou súčasťou gymnastických súťaží po celom svete.

Výsledky súťaže Modergym Cup 2022 nájdete na : http://ksis.eu/resultx.php?id_prop=3664

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu