30. ROČNÍK GRAND PRIX BRNO - TRL SPACE CUP 2024

Tradičná medzinárodná súťaž v modernej gymnastike, Grand Prix Brno má za sebou už svoj 30. ročník. Tradične boli pozvané aj pretekárky zo Slovenska. Medzi seniorkami štartovala Tereza Šaranová, medzi juniorkami na pridruženej súťaži TRL Space Cup sa predstavila Xénia Benkovitsová. 

Tereza Šaranová obsadila v silnej konkurencii 21. miesto (102,850 b.). Víťazkou viacboja sa stala Elvira Krasnobaeva (BUL). Najlepší výsledok dosiahla Tereza v zostave so stuhou, kde obsadila 14. miesto (25,800 b.).

Medzi juniorkami sa presadila Xénia Benkovitsová. Vo viacboji skočila na výbornom 5. mieste. Za víťazkou viacboja, Victoriou Magel (GER) zaostala o menej ako 2 body. Xénia sa prebojovala do finále so všetkými náčiniami. Najlepšie sa jej tiež darilo v zostave so stuhou a odnáša si z Brna zlatú medailu. 

V zostave s loptou sa  umiestnila na 4. mieste, v zostave s obručou si odnáša 5. miesto a v zostave s kuželami obsadila 6. miesto. 

Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu!

Výsledky nájdete na ksis.eu


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu