3. KOLO POHÁRA FEDERÁCIÍ JIPAST V ŠPORTOVOM AEROBIKU

V Trnave sa počas víkendu 4.-5.11. uskutočnilo 3. kolo Pohára federácií v športovom aerobiku. Okrem najmladších súťažiacich sa predstavili aj pretekárky z Čiech a Slovenska, pre ktoré to bola posledná previerka pred Majstrovstvami Európy, ktoré sa konajú tento rok v Antalyi. 

Pretekárky zo slovenských aj českých klubov súťažili v 22 kategóriách. Obsadené boli aj 2 mužské kategórie. Medzi seniormi sa predstavil Patrik Šarkozi (KŠA Nitra), v kategórii AG sme videli Michaela Gorochova (Corridoor Praha). Traja chlapci sa predstavili aj v zmiešaných pároch v kategórii ND. 

Medzi seniorkami sa víťazkou stala Sabina Drapáková (Corridoor Praha) s krásnym bodovým hodnotením 20,000 bodu. Tesne za ňou do stratou 0,050 bodu skončila Alena Učňová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi), na treťom mieste sa umiestnila Veronika Wienerová (A-Styl Liberec) so známkou 19,250 bodu. Ďalšia slovenská reprezentantka, Lucia Kanožayová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) skončila na 5. mieste (18,750 bodu). 

Medzi juniorkami si tentokrát najlepšie počínala Dorotka Orthová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi), ktorá obsadila 3. miesto. S reprezentačnými kolegyňami, Simonou Sivou a Viktóriou Veľkou vyhrali juniorskú kategóriu TRIO. 

Zo slovenských pretekárok sa na prvom mieste umiestnila Nelly Osvaldová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) v kategórii AG IW. V kategórii JR GR súťažila skupina z KŠA Nitra, rovnako boli jedinou skupinou v kategórii JR Steps, odnášajú si teda prvé miesta. 

V kategórii skupín ND zostalo prvenstvo usporiadateľom v KGŠ Slávia Trnava. Najviac medialových umiestnení si zo slovenských klubov odnášajú pretekárky VŠK FTVŠ UK Lafranconi.

Link na výsledky

Ďakujeme organizátorom KGŠ Slávia Trnava, všetkým pretekárkam a pretekárom blahoželáme k výkonom a reprezentantkám Slovenska, aj českým kolegyniam prajeme veľa úspechov v Turecku!

   • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrum https://www.aktivnaskola.skLogo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu