13. ROČNÍK PLOVDIV CUP-U V ŠPORTOVOM AEROBIKU

Na 13. ročníku FIG súťaže Plovdiv Cupu v Bulharsku sa zo Slovenska zúčastnilo 7 pretekárok z kategórií starších žiačok, junioriek a senioriek.

Prinášame vám výsledky, aj hodnotenie trénerky Anity Lamošovej.

"Pre väčšinu dievčat to bola úplne prvá zahraničná súťaž takýchto veľkých rozmerov. Žiadna z našich pretekárok neurobila v zostavách veľkú chybu, doplatili sme však predovšetkým na technické chyby v obťažnosti, ktoré nás stáli cenné desatiny. Tiež treba podotknúť, že zahraničná konkurencia bola na veľmi vysokej úrovni, avšak naše dievčatá sa medzi nimi nestratili a svojimi výkonmi získali umiestnenia približne v polovici výsledkovej listiny. Dôležité bolo pre nás získať cenné skúsenosti a pretaviť ich do ďalšej práce v podmienkach domáceho tréningu. Najviac nás mrzelo slabé ohodnotenie našich senioriek, ktoré sa tentokrát nevyhli prísnemu hodnoteniu obťažnosti, čo ich vyradilo z účasti vo finále. Taký je však šport a aj zdanlivý neúspech nás musí posúvať vpred. Dievčatá majú veľkú pochvalu za to, ako celú súťaž zvládli a vzorne reprezentovali našu krajinu."

 

ŽIAČKY

Nelly Osvaldová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) - 24. miesto

Nela Bestvinová (KGŠ Slávia Trnava) - 31. miesto 

Nikola Švecová (Slávia PU Prešov) - 43. miesto

 

JUNIORKY

Eva Sárazová (KŠA Nitra) - 23. miesto

Hana Adámeková (KŠA Nitra) - 25. miesto

 

SENIORKY

Alena Učňová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) - 15. miesto

Lucia Kanožayová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) - 23. miesto

 

Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

 

 

 


Fotogaléria


  • Pripojte
    sa k nám

  • facebook
  • youtube
  • Instagram
Logo Národné športové centrumLogo Školský šport Logo European gymnastics Logo Federazion Internationale de Gymnastique Slovenský olimppijský výbor Slovak Antidoping Agency Ministerstvo školstva, vedy, výzkumu