1. KOLO SLOVENSKÉHO POHÁRA JIPAST V ŠPORTOVOM AEROBIKU

V Prievidzi odštartovali pretekárky športového aerobiku svoju súťažnú sezónu prvým kolom pretekov zo série Slovenského pohára Jipast.

Súťažný program začali pretekárky základného programu. Predstavili sa dievčatá zo 7 klubov. V 3 súťažných leveloch súťažili v kategóriách Duo/Trio a Group. Najviac pódiových umiestnení v súťažiach základného programu získali pretekárky Centra gymnastických športov Prievidza.

Súťažný deň pokračoval vystúpeniami v rámci Slovenského pohára Jipast, kde sa predstavilo pretekárky z 8 klubov ktoré súťažili spolu v 10tich súťažných a vekových kategóriách.

Najpočetnejšou kategóriou bola ND IW, kde súťažilo 37 pretekárok.

1. Alica Kompanová (KGŠ Slávia Trnava)

2. Ester Hacajová (KGŠ Slávia Trnava)

3. Viktória Mykyta (KGŠ Slávia Trnava)

V ďalšej individuálnej kategórii AG IW sa predstavilo 24 dievčat.

1. Nelly Osvaldová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava)

2. Nela Bestvinová (KGŠ Slávia Trnava)

3. Eliška Šándorová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava)

Najmenej obsadenou individuálnou kategóriou bola NG IW, kde súťažilo 9 pretekárok.

1. Tereza Truchlíková (Inter Aerobic Bratislava)

2. Stella Lisá (Inter Aerobic Bratislava)

3. Izabela Fúsková (KŠA Nitra)

Celkovo prvému kolu dominovali pretekárky Klubu gymnastických športov Slávia Trnava, ktoré získali až päť prvenstiev a na stupňoch víťazov chýbali iba v jednej z 10tich kategórií.

Všetkým diečatám blahoželáme k výkonom a ďakujeme organizátorovi, Centru gymnastických športov Prievidza za úspešný štart aerobikovej súťažnej sezónny!