ME v modernej gymnastike Tel Aviv sa skončili

Majstrovstvá Európy v modernej gymnastike, ktoré sa konali 15.-19. júna 2022 v izraelskom Tel Aviv, sú za nami. Zhodnotenie kontinentálneho šampionátu nám poskytla vedúca slovenskej výpravy, Monika Šišková : „V nedeľu sa skončili 38. Majstrovstvá Európy v modernej gymnastike. Slovensko obsadilo všetky kategórie. Reprezentovali nás dve juniorky v súťaži tímov, dve seniorky v súťaži jednotlivkýň a spoločná skladba senioriek.

Družstvo junioriek, v zložení Liliana Manová a Tereza Šaranová (obe TJ Slávia STU Bratislava), obsadilo konečné 26. miesto s celkovým počtom 93,560 bodov. Liliana cvičila zostavy s obručou a kuželami, Tereza s loptou a stuhou. Najhodnotnejší výkon predviedla Liliana Manová s kuželami, kde získala 24,450 bodov a obsadila 23.miesto. Obidve pretekárky sa v zostavách nevyhli chybám, ale určite sú prísľubom pre slovenskú modernú gymnastiku do budúcnosti.

V súťaži senioriek, jednotlivkýň nás reprezentovali Michaela Žatková (TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady) a Adriana Timková (ŠK MG Slovan Bratislava). Obe cvičili so všetkými štyrmi náčiniami. Michaela skončila vo viacboji na 42. mieste (79,600 b). Jej zostava s kuželami bola veľmi vydarená a zisk 27.400 bodov jej zabezpečili 35. miesto, v polovici štartového poľa. Adriana skončila na 52. mieste s celkovým počtom 74,200 bodov.
    Spoločná skladba v zložení Timea Oravcová, Ella Kováčová (obe ŠK Juventa Bratislava), Barbora Valentková (ŠK Argo Bratislava), Rebeca Gürtlerová, Paulína Cvečková (TJ Sokol Bratisvala I. Vinohrady) a Katarína Balleková (KMG Danubia Bratislava), cvičila prvú zostavu s piatimi obručami, druhú zostavu s troma stuhami a 2 loptami a v súčte hodnotenia oboch zostáv získali 39,400b a 18. miesto.

V hodnotení družstiev senioriek, do ktorého sa započítavajú body jednotlivkýň aj spoločnej skladby sa Slovensko umiestnilo na 18. mieste.

Všetky naše reprezentantky, ktoré sa ME zúčastnili pôsobili na súťažnej ploche veľmi dobre. K lepšiemu umiestneniu nám chýba vyššia obťažnosť zostáv, prípadne odcvičenie zostáv v plnej natrénovanej obťažnosti. Všetky v poslednom období odviedli kus dobrej práce a posunuli sa výrazne vpred. Spoločná skladba svojim výkonom s 5 obručami potešila, zisk 25.050 bodov je výrazným posunom vpred.“

Doplňme ešte, že ako trénerky na ME pôsobili Tatiana Motolíková (juniorky), Dominika Selecká a Ľubov Kilianova (seniorky jednotlivkyne), Adela Dimova a Michaela Darnadiová (spoločná skladba senioriek). Miesto fyzioterapeuta zastávala Nina Nováková a vedúcou delegácie bola Monika Šišková. Na ME sme mali zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore, kde Ivana Motolíková hodnotila súťaž jednotlivkýň a Dominika Selecká súťaž spoločných skladieb.